Author: ffk

Statistika

Statistikat pas javës së 29-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 29-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin 

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

13.05.2014 –  Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 13.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 29-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 30-të 

Janë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 27-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 30-të: E MËRKURË, 14.05.2014 nga ora 16.00 Ferizaj-Prishtina, Tefik Maloku,S.Berisha,K.Bajrami,4.N.Raci, F.Kosova-Trepça ‘89, Hajriz Hajdari,J.Musolli,M.Qehaja, 4.Ilir Shuleta, Feronikeli-Trepça,…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 26-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen dy ndeshje. Në Skenderaj, Drenica e pret Ferizajn, derisa në kryeqytet, Prishtina është mirëpritëse e rivales së…

P