Author: ffk

Statistika

Trepça e fitoi derbin e Mitrovicës 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit të javës së 28-të në Raiifeisen Superligë. Në të dy këto sfida fitoreve iu gëzuan skuadrat në cilësi të vendasit. Trepça shënoi fitore tepër të rëndësishme në duel me rivalin e qytetit, Trepçën’89, me rezultat 1:0. Golin e…

Lajmet, Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 02.05.2014 ( ditë e premte ) ora 15,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet…

Vendimet

Vendim i KG të Ligës së Parë 

Komisari i Garave i Ligës së Parë, në cilësi të udhëheqësit të garave në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, më datën 2.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 24-të – Liga e Parë (kategoria e Seniorëve) të vlefshme për Kampionatin…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare, në mbledhjen e vetë të mbajtur me date 30.04.2014 ( ditë emërkurë ) ora 15,00, shqyrtoi procedurat e inicuara nga ana e komesarit të garave për Ligt e dytë ( grupi A dhe B ) si dhe të ligave…

Statistika

Statistikat pas javës së 27-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 26-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

P