Author: ffk

Lajmet

Trepça e mposhti skuadrën kryesuese 

Futbollistët e Trepçës kanë shënuar fitore tepër të rëndësishme para tifozëve të vet, duke e mposhtur skuadrën kryesuese në Raiffeisen Superligë, Llamkos Kosovën. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, është mbyllur me shifrat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje, e cila…

Lajmet

Drita, Trepça'89 e Fushë Kosova fituan si vendase 

Skuadra gjilanase, Drita, ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme në përballje me Ferizajn, duke i dhënë fund formës jo të mirë në stinorin pranveror. Skuadra e udhëhequr nga Bekim Isufi arriti të triumfojë 2:0 në sfidën ndaj Ferizajt në Gjilan. Përkundër kundërshtarit që hyri…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e rregullt mbajtur me datë 2204.2014 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të ndeshjeve nga java e fundit datë 19-20.04.2014 dhe për…

Statistika

Feronikeli fitoi në duel me Prishtinën 

Skuadra e Feronikelit ka shënuar njërën nga fitore në duel me Prishtinën, me rezultat, 1:0, në ndeshjen e parë të javës së 26-të në Raiffeisen Superligë, që u zhvillua, të martën, në Skenderaj. Golin e vetëm në këtë sfidë e ka shënuar i rikthyeri pas…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 22.04.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 25-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së…

P