Author: ffk

Statistika

Besa e mposhti Dritën 

Skuadra e Besës ka shijuar fitoren e 11-të në këtë edicion të Raiffeisen Superligës, pasi të shtunën, në stadiumin ‘Shahin Haxhiislami’ në Pejë, e ka mposhtur Dritën, me rezultat 2:0. Kjo ndeshje u zhvillua nën reshjet e vazhdueshme të shiut, kurse protagonist kryesor ishte veterani…

Lajmet, Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot zhvillohen dy ndeshjet e para të javës së 25-të në Raiffeisen Superligë. Në kryeqytet takohen Prishtina e Trepça, derisa në Skenderaj ballafaqohen rivalët fqinj, Drenica e Feronikeli. Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 25-të: E premte, 18.04.2014 nga ora 15.00 Prishtina-Trepça, Besfort Kosumi, A. Peshteri, B.Rama,…

Statistika

Statistikat pas javës së 24-t 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 24-t: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberjë ; Dukagjin Gashi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala , në mbledhjen e mbajtur me datë 18.04.2014 ( ditë e premtë ) shqyrtoi procedurat e hapura ( të pa përfunduarat ) nga mbledhja e kaluar…

P