Author: ffk

Statistika

Llamkosi e mposhti Ferizajn 

Llamkos Kosova ka konfirmuar se është kampion vjeshtor i Kosovës pasi që ka mposhtur me rezultat 2-1 Ferizajin, të cilët ruajnë pozitën e dytë pasi që Hysi pësojë si mysafirë i Dritës me rezultat 2-0. Befasia ndodhi në Mitrovicë, pasi që Ferronikeli i arriti të…

Statistika

Besa shënoi fitore kundër Trepçës’89 

Futbollistët e Besës kanë shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 17-të në Raiffeisen Superligë kundër Trepçës’89, që u zhvillua, sot, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, me rezultat 1:0. Golin e fitores për pejanët e  shënoi zëvendësuesi Endrit Maloku, në minutën e 77-të…

Lajmet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë , në mbledhjen e vet të mabjtur më datë 22.11.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve plotësuese nga ana e zyrtarëve të  ndeshjeve , konform dispozitave të Rregullores disiplinore…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të DigitAlb Kupës së Kosovës 

Rrethi i 1/8 së finales në DigitAlb Kupën e Kosovës do të fillojë me ndeshjen ndërmjet Gjilanit dhe Ulpianës, që do të zhvillohet të mërkurën, kurse me kërkesë të kompanisë DigitAlb SuperSport Kosova,  ndeshjet do të luhen të enjten, të premten dhe të shtunën. E…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor  i shkallës së parë në mbledhjen e  vet të rregullt , mbajtur me date  19.11.2013, shqyrtoi procedurat e hapura  nga mbledhja e kaluar  ( pezullimit ) e komisionit disiplinor  si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit  të…

P