Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Llamkos Kosova fituese e Superkupës 

Skuadra e Llamkos Kosovës e ka nisur me trofe edicionin e ri të garave. Pas titullit të kampionit, vushtrriasit, të dielën, i janë gëzuar edhe Superkupës, pasi e kanë mposhtur skuadrën fituese të Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikelin. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Riza Lushta”…

Aktivitete

Miqësorja me Omanin ende nuk është definitive 

Pas disa shkrimeve në media për një ndeshje miqësore më 7 shtator me përfaqësuesen e Omanit, për t’iu shmangur çfarëdo spekulimi, FFK-ja e sheh të arsyeshme të njoftojë opinionin me sa vijon: KE i FFK-së dhe kryetari Fadil Vokrri në vazhdimësi kanë qenë të angazhuar…

Lajmet

Vokrri e Salihu pritën fatosat e SHF “Diti Sport” 

Kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, z. Eroll Salihu, kanë organizuar sot një pritje për skuadrën e shkollës së futbollit “Diti –Sport” nga Kaçaniku, pas suksesit që djelmoshat e kësaj skuadre kanë arritur në grupmoshën 12-vjeçe në turneun ndërkombëtar “Norway Cup”….

Aktivitete

U nënshkrua kontrata me Digitalb 

Sot më 4 gusht në lokalet e FFK-së është nënshkruar kontrata për të drejtat televizive për Raiffeisen Supeligën e Kosovës për kampionatin 2014/2015, me mundësi vazhdimi edhe për një vit, ndërmjet FFK-së të cilën e përfaqëson, z. Fadil Vokrri, kryetar dhe z. Jonader Bejo përfaqësuese…

Vendimet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë , në mbledhjen e mbajtur me datë 31.korrik 2014 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi  lendën e kthyar nga shkalla e dytë – komisioni për ankesa  të datës  21.07.2014 lidhur me pezullimin e gjyqtarëve të futbollit nga…

Aktivitete

Ndeshja e Superkupës më 10 gusht 

Ndeshja e Superkupës së Kosovës ndërmjet skuadrës kampione, Llamkos Kosovës dhe skuadrës fituese të Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikelit, do të zhvillohet më 10 gusht. Kjo sfidë, e cila do t’i paraprijë fillimit të edicionit në Raiffeisen Superligë, që nis më 16 gusht, do të…

Lajmet

Shkodran Mustafi vizitoi FFK-në 

Sot më 29 korrik, kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, me bashkëpunëtorë, nënkryetarin Agim Ademi, sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu, përzgjedhësin Albert Bunjaki e ndihmësin Muharrem Sahiti, në zyrën e tij ka pritur futbollistin shqiptar Shkodran Mustafi, anëtar i Kombëtares gjermane që fitoi kampionatin botëror “Brazili…

Aktivitete

Sqarim për takimin Vokrri-Ruzhic 

Pas disa shkrimeve nëpër gazeta serbe dhe nëpër disa portale në Kosovë për takimin e kryetari të FFK-së z. Fadil Vokrri dhe nënkryetari të KF”Partizani” nga Beogradi, Branko Ruzhic e shohim të nevojshëm të sqarojmë opinionin për këtë takim në mënyrë të drejt, për t’i…

P