Author: ffk

Lajmet

Delegacioni i DFB-së vjen në Kosovë 

Në kuadër të bashkëpunimit ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Federatës së Futbollit të Gjermanisë (DFB), nga data 20 e deri më 22 nëntor në FFK do të qëndrojë delegacioni i DFB-së, në krye me nënkryetarin z. Rainer Milkoreit dhe drejtorin për marrëdhënie…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur më date  15.11.2013, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit disiplinor si dhe inicimet e filluara  nga…

Statistika

Llamkos Kosova arkëtoi tri pikë në Fushë Kosovë 

Skuadra kryesuese e Raiffeisen Superligës, Llamkos Kosova ka shënuar fitore sot kundër Fushë Kosovës, me rezultat 2:0, në ndeshjen e parë të javës së 16-të. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Ekrem Grajçevci” në Fushë Kosovë, në praninë e rreth 2.000 tifozëve ishte interesante dhe madhështore…

Statistika

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 15-të në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Fushë Kosovës dhe Llamkos Kosovës, që do të zhvillohet, të premten, në orën 13:00, në stadiumin “Ekrem…

P