Author: ffk

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 08.11.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  14-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 15-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 14-të në Ligën e Parë. Në shoqërinë elitare, të shtunën, luhet vetëm një ndeshje, ajo ndërmjet Drenicës dhe Trepçës’89, derisa pesë ndeshjet e tjera zhvillohen të…

Statistika

Drita iu gëzua fitores në Ferizaj 

Futbollistët e Dritës kanë shënuar fitore si mysafirë në ndeshjen e fundit të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë. Ata, sot, e kanë mposhtur Ferizajn, në stadiumin ‘Ismet Shabani’, me rezultat 1:0, nën drejtimin e trajnerit të ri, Arbnor Morina. Kjo ndeshje prodhoi një lojë…

Statistika

Prishtina realizoi fitoren e parë si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë, ku dy ndeshje kanë përfunduar pa gola, derisa në një ndeshje fitores iu gëzuan mysafirët dhe në një tjetër vendasit. Skuadra kampione në fuqi, Prishtina, ka shënuar fitoren e parë si…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur më date 04.11.2013, shqyrtoi procedurat e hapura ndaj të padisiplinuarëve dhe të pezulluarëve nga mbledhja e kaluar e komisionit disiplinor dhe…

P