Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Besa fiton, Vëllaznimi barazon në shtëpi 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë. Në Pejë, Besa ka shënuar fitore kundër Hajvalisë, me rezultat 2:1, duke mbetur edhe më tutje në garë për titull. Të dy golat për pejanët në këtë sfidë i…

Lajmet

Feronikeli përforcon pozitën e parë 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli e ka përforcuar edhe më shumë pozitën e parë pas fitores kundër Kosovës së Vushtrrisë në Prizren. Skuadra nga Drenasi shënoi fitore me shifrat 3:1, duke u shkëputur në 5…

Kryesore

Veteranët e Dardanisë fituan kundër veteranëve të Kosovës 

Sot më 1 5 maj, në stadiumin e qytetit në Prishtinë në orën 16.00, u zhvillua një ndeshje revyale ndërmjet Veteranëve të futbollit të Kosovës dhe atyre të klubit të futbollit “Dardania” nga Lozana e Zvicrës. Ndeshja ishte mjaft interesante me plotë aksione të bukura dhe me gola…

Vendimet

Inicime të Procedurës Disiplinore 

INICIM TË  PROCEDURËS DISCIPLINORE: 1.Ndaj lojtarit te  Kf “ Istogu  ” Besnik Krasniqi me nr lic 27 dhe nr lib 1/438 K.Kuq (motivi –  Fyerje dhe sharje referin anesore ne ndeshjen Kf Drita – Kf Istogu) sipas raportit te referit dhe asistentit te ndeshjes 2.Ndaj…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 29-të 

Është caktuar orari i  ndeshjeve të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë dhe i ndeshjeve të javës së 26-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë fundjavës.   Raiffeisen Superliga: Java e 29-të  E shtunë; 16.05 2015  Ora 16.00 Prizren: Feronikeli – Kosova (V)….SSK…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përberje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar në mbledhjen e mbajtur me datë 13.05.2015 , shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarit…

Lajmet

Nesër ndeshje e veteranëve 

Nesër më 1 5 maj, në stadiumin e qytetit në Prishtinë në orën 16.00, do të zhvillohet një ndeshje revyale ndërmjet Veteranëve të futbollit të Kosovës dhe atyre të klubit të futbollit “Dardania” nga Lozana e Zvicrës. Përzgjedhësi i veteranëve te futbollit të Kosovës për këtë…

Lajmet

Prishtina e Vëllaznimi fituan si mysafirë 

Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë. Prishtina shënoi fitore si mysafire në Vushtrri në duel me Kosovën (V), me rezultat 1:0, duke e ruajtur hapin me Feronikelin në garën për titullin e kampionit. Ka qenë Labinot Osmani,…

P