Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Feronikeli fiton edhe në Mitrovicë 

Sot është zhvilluar ndeshja e parë e javës së 28-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit. Fitues i kësaj ndeshje, e cila u zhvillua në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, doli skuadra nga Drenasi, me rezultat 2:0. Golat për Feronikelin i shënuan Behar Maliqi  nga penalltia dhe…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIM TË PROCEDURËS DISCIPLINORE : 1. Ndaj lojtarit te Kf “ Drenica ” Shkelzen Lushtaku me nr lic 17 dhe nr lib 8563 K.Kuq (motivi – nderhyrje e ashper dhe brutale ndaj lojtarit kundershtare me nr 6 ne ndeshjen Kf Drenica – Kf Istogu )sipas raportit…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 28-të 

Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet e javës së 28-të në Raiffeisen Superligë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit, që zhvillohet të martën, derisa ndeshjet e tjera luhen të mërkurën.   Raiffesen Superliga :Orari dhe gjyqtarët – java 28 E Martë Trepça – Feronikeli                             …

Lajmet

Hajvalia fiton, barazim në Gjakovë 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet  e fundit të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia ka shënuar fitore të rëndësishme në duel me Trepçën’89, me rezultat 1:0. Kësisoj, Hajvalia e ka mbajtur hapin me skuadrat e kreut të renditjes. Golin e fitores për Hajvalinë e…

Lajmet

Prishtina e Kosova (V) arkëtojnë nga tri pikë të reja 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë. Prishtina ka shënuar fitore bindëse para tifozëve të vet kundër Trepçës, me rezultat 4:0, duke vazhduar me këmbëngulësi garën për titull. Prishtinasit ishin superiorë ndaj mitrovicasve dhe si rrjedhojë shënuan katër…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me date 08.05.2015 ( ditë e premtë ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e…

Lajmet

Feronikeli kthehet te fitorja 

Skuadra e Feronikelit është rikthyer te fitorja. Djelmoshat e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë, e ka mposhtur Ferizajn, në stadiumin “Përparim Tha]i” në Prizren, me rezultat bindës 3:0. Skuadra nga Drenasi ishte bindshëm më…

P