Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Prishtina shënoi fitore të vështirë kundër Feronikelit 

Skuadra kampione në fuqi, Prishtina, ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Feronikelin, në kryeqytet, me rezultat 1:0. Deri te arkëtimi i tre pikëve të reja bardhekaltrit erdhën me mjaft vështirësi, duke e gjetur golin…

Statistika

Llamkosi përforcoi pozitën e parë, Besa fitoi si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese në renditje, Llamkos Kosova ka shënuar fitore në sfidën kundër Trepçës’89, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje, e cila u zhvillua në stadiumin “Ferki Aliu” në…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e rregullt mbajtur me datë 29.10.2013 – ora 16,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhjet e kaluara si dhe inicimet e filluara…

Aktivitete

Takim konstruktiv në FIFA 

Ka përfunduar takimi ndërmjet krerëve të FFK-së, kryetarit Fadil Vokrri dhe sekretarit të përgjithshëm Eroll Salihu,  z. Sep Blatter dhe krerëve të Federatës së Futbollit të Serbisë, në selinë e FIFA-s.  Takimi ka rrjedhur në frymë shumë konstruktive dhe mirëkuptimi. Është biseduar për problemet e…

P