Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Aktivitete

Vokrri ligjëroi në konferencën e organizuar nga BE-ja 

Sot më 8 tetor, kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëmm z. Eroll Salihu, ka marrë pjesë në konferencën e organizuar nga Zyra e BE-së në Kosovë me temën: Promovimi dhe zhvillimi i sportit për të rinj: kooperimi dhe bashkëpunimi…

Lajmet

Nesër testet fizike për gjyqtarë 

Komisioni i Gjyqtarëve me qëllim të mbajtjes së formës fizike të gjyqtarëve nesër më 9 tetor duke filluar nga ora 10.00, në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë do të organizojë testet fizike për të gjithë gjyqtarët e Superligës dhe Ligës së Parë. Sipas kryetarit të…

Lajmet

U caktua termini i ndeshjeve të javës së 10-të 

Në marrëveshje me kompaninë televizive “Digitalb”, e cila e ka të drejtën ekskluzive të transmetimeve të ndeshjeve të Raiffeisen Superligës, është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 10-të, ku edhe këtë javë do të transmetohet tri sfida në SuperSport Kosova. Kjo javë nis me…

Statistika

Llamkos Kosova e mposhti Hysin, bëhet sërish lider 

Sot janë zhvilluar tri ndeshjet e fundit të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Llamkos Kosova ka shënuar fitore para tifozëve të vet kundër Hysit, me rezultat 2:1, duke u rikthyer sërish në pozitën e liderit, me 18 pikë, një më shumë se sa rivali…

Statistika

Drenica e Ferizaj shënuan fitore 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Drenica ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive, duke e mposhtur skuadrën kampione në fuqi, Prishtinën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e…

Statistika

Hajvalia shënoi fitore kundër Trepçës’89 

Skuadra e Hajvalisë ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë kundër Trepçës’89, me rezultat 1:0.  Kjo sfidë u zhvillua, të premten, në Kizhnicë. Për Hajvalinë kjo ishte fitorja e tretë në këtë edicion, por e para në shtëpi qysh…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është bërë tërheqja e shortit për gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 8-të në Ligën e Parë. Java e 9-të në elitë nis me ndeshjen që do të zhvillohet, të premten, në Kizhnicë, ndërmjet Hajvalisë dhe…

Lajmet

Krerët e FFK-së takuan drejtorin e përgjithshëm të policisë 

Sot më 3 tetor, krerët e FFK-së, nënkryetarët Agim Ademi e Bekim Haxhiu bashkë me sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu,  janë takuar me drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni. Ky takim është realizuar në kuadër të përpjekjeve të FFK-së që bashkë me…

P