Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje , në mbledhjen e mbajtur me date  23.04.2015 (ditë e enjte – ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura disipolinore nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara  disiplinore nga ana e komesarëve të garave për…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 24-t në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 22-të në Ligën e Parë. Në elitë kjo javë nis me ndeshjen Ferizaj-Hajvalia, që zhvillohet të premten, e që do të gjykohet nga Kreshnik Vula.   Raiffeisen Superliga Java 24-t…

Lajmet

Drenica dhe Feronikeli në gjysmëfinale 

Drenica dhe Feronikeli janë dy skuadrat e para gjysmëfinaliste në Digitalb Kupën e Kosovës. Drenica fitoi si mysafire kundër Istogut, me rezultat 2:0, me golat e shënuara nga Geci dhe Gashi. Edhe në takimin tjetër fitores iu gëzuan mysafirët. Feronikeli e mposhti Dritën në Gjilan,…

Aktivitete

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më  21 prill, Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku diskutoi për shumë çështje për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së shqyrtoi dhe miratoi Raportin financiar të FFK-së për vitin 2014.  Po ashtu KE…

Lajmet

Feronikeli përforcon pozitën e parë 

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në përballje me Drenicën, në kuadër të javës së 23-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaç” në Prizren ka përfunduar me fitoren e djelmoshave të Gani Sejdiut, me rezultat 4:2. Fidan Gërbeshi (2’),…

Lajmet

Hajvalia fitoi me golin e shënuar në kohën shtesë 

Skuadra e Hajvalisë ka shënuar fitore të rëndësishme në garën për titullin e kampionit, pasi të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 23-të në Raiffeisen Superligë e ka mposhtur Dritën, me rezultat 2:1, në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot. Hajvalia kaloi në epërsi në…

P