Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Pritje e ngrohtë për delagacionin e FFK-së në Nordhorn 

Sot më 26 mars, në stadiumin e skuadrës Eintracht Nordhorn, drejtuesit e kësaj skuadre, bashkë me krerët e FFK-së, mbajtën një konferencë për media. Fillimisht drejtuesve të FFK-së, kryetarit Fadil Vokrri, sekretarit Eroll Salihu, përzgjedhësit të përfaqësueses Albert Bunjaku dhe kapitenit Samir Ujkani, mirëseardhje ju…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor  i shkallës së parë, në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 24.03.2015 ditë e martë ora 14,00, shqyrtoi procedurat e hapura si dhe inicimet e filluara nga ana e…

Lajmet

Drita në çerekfinale pas penalltive 

Skuadra e Dritës është kualifikuar në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, pasi të mërkurën në Prishtinë e mposhti Flamurtarin, pas gjuajtjes së penalltive 4:1. Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras 1:1, kurse pas vazhdimeve 2:2. Madje, gjilanasit golin e barazimit të dytë e…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova barazon pa gola me Eintracht Frankfurtin 

Sot më 24 mars në orën 19.00 në stadiumin FVS në Frankfurt Përfaqësuesja e Kosovës zhvilloi ndeshjen miqësore ndërkombëtare me skuadrën Eintracht Frakfurt, në një atmosferë jashtëzakonisht sportive që krijuan mijëra shkues kryesisht shqiptarë. Në një ndeshje mjaft të mirë cilësore me plotë aksione dhe një mizotërim të…

Vendimet

Inicime të procedurës disiplinore 

Komisari i Garave pas shqyrtimit të gjitha materialeve nga zyrtarët e ndeshjeve të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë, ka ndërmarrë   INICIM TË PROCEDURËS DISCIPLINORË   NDAJ: 1.Inicohet procedurë disiplinore ndaj KF “Drenica” për lëshime në organizimin e ndeshjes  gjatë dhe pas përfundimit  të  saj,…

Lajmet

Përfaqësuesja zhvilloi seancën stërvitore 

Sot më 23 mars në orën 17.00 në stadiumin e qytetit në Frankfurt  përfaqësuesja e Kosovës mbajti seancën e parë stërvitore para ndeshjes kundër Eintracht Frakfurtit. Gjatë stërvitjeve futbollistët treguan përkushtim dhe disiplinë e punë të zellshme në mënyrë që në ndeshjen e nesërme të…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Gjatë kësaj mesjave zhvillohen dy ndeshjet e fundit të rrethit të dytë në Digitalb Kupën e Kosovës. Të mërkurën, në Prishtinë, ballafaqohen Flamurtari dhe Drita, kurse të enjten, Gjilani është mikpritës i Ferizajt.   E mërkurë, 25 mars: ora 13.00 Flamurtari – Drita (Tefik Maloku,…

P