Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Trepça’89 rikthehet te fitorja 

Pas gjashtë barazimeve e një humbjeje, skuadra e Trepçës’89 është rikthyer te fitorja në Raiffeisen Superligë. Skuadra e drejtuar nga Fahredin Duraku, të dielën, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, e ka mposhtur Kosovën e Vushtrrisë, me rezultat 2:0. Të dy golat në këtë ndeshje…

Lajmet

Feronikeli, Prishtina e Istogu fituan si vendas 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 18-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli dhe Prishtina kanë shënuar fitore me rezultate bindëse para tifozëve të vet, derisa Istogu po ashtu në shtëpi, e ka mposhtur Drenicën, me rezultat të ngushtë. Feronikeli, në Skenderaj e…

Vendimet

Vendime të Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në përbërje; Dukagjin Zefi- kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 13.03.2015 –ditë e premte, ora 14,00, shqyrtoi inicimet e filluara nga ana e Komisarit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve…

Lajmet

Komunikatë e FFK-së 

Lidhur me bujën e madhe që është bërë vetëm për një ndeshje të Digitalb KUP-ës së Kosovës në futboll nga ana e një gazete (Zëri) dhe satelitët e tyre të paguar për “propagandë” shihet qartë se sa larg ka shkuar gazetaria sportive në destruktivitetin e…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar termini dhe gjyqtarët për ndeshjet e javës së 18-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 16-të në Ligën e Parë. Të shtunën në elitë do të luhen tri ndeshje, derisa dy tjera do të zhvillohen të dielën, për t’u përmbyllur kjo javë…

Aktivitete

Vokrri u prit nga ministri Shala 

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Shala, ka pritur në takim kreun e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri. Ai e njoftoi ministrin për aplikimin për pranim në Unionin e Federatave Evropiane të Futbollit (UEFA) dhe për takimin që ka pasur…

Lajmet

Llapi, Feronikeli, Besa e Istogu kualifikohen në çerekfinale 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të rrethit të dytë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Pas Trepçës’89, kalimin në çerekfinale të kësaj gare e siguruan edhe Llapi, Feronikeli, Besa dhe Istogu. Reshjet e mëdha të borës në javët e fundit dhe infrastruktura…

Vendimet

Vendim i Komisionit për Ankesa 

Komisioni për ankesa në përbërje; Afrim Prekazi – kryetar dhe  Agim Bahtiri e Sitki Baftiu – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 10.03.2015 ( ditë e martë ora 12,00 ) shqyrtoi  ankesën e klubit të futbollit “ Feronikeli “ nga Drenasi me numër 14/2015…

P