Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Vendim i Komisarit të Garave 

Komisari i Garave mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për :     INICIM TË PROCEDURËS  DISCIPLINORE 1.Ndaj lojtarit të KF “Feronikeli” Xhevdet Shabani me nr lib. 30588 dhe nr licen 8 –(motivi fyerje dhe sharje…

Lajmet

Shtyhet rrethi i dytë i Digitalb Kupës së Kosovës 

Rrethi i dytë i Digitalb Kupës së Kosovës, një pjesë e të cilave ndeshje është dashur të zhvillohen gjatë kësaj mesjave, është shtyrë për mesjavën e ardhshme, me kërkesë të disa klubeve. Ndërkohë, tashmë dihet edhe termini i ndeshjeve për javën e 18-të në Raiffeisen…

Lajmet

Feronikeli, Prishtina e Besa fituan si mysafire 

Për dallim nga Hajvalia dhe Trepça’89, të cilat pranverën e nisën me humbje, dy skuadrat tjera që e kanë shpallur kandidaturën për titull të kampionit, Feronikeli dhe Prishtina kanë realizuar fitore dhe atë si mysafire. Skuadra kryesuese në renditje, Feronikeli, të dielën, në stadiumin “Ferki…

Lajmet

Drenica e mposhti Hajvalinë 

Drenica e ka nisur me fitore stinorin pranveror. Kuqezinjtë, të shtunën, në kuadër të javës së 17-të në Raiifeisen Superligë, e kanë mposhtur njërën prej kandidateve për titull të kampionit, Hajvalinë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm të kësaj sfide e ka shënuar prurja e…

Lajmet

Drita e nisi me fitore pranverën 

Skuadra e Dritës e ka nisur në mënyrën më të mirë stinorin pranveror në Raiffeisen Superligë.  Gjilanasit, të premten, para tifozëve të vet kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme kundër Trepçës’89, me rezultat 3:2, në kuadër të javës së 17-të. Golat për Dritën i shënuan,…

Kryesore

Konfirmohen miqësoret me Eintrachtin dhe Werderin 

Në takimin e mbajtur në Leuna të Gjermanisë në perfaqësinë e kompanisë INTERiNG u zhvillua takimi  në mes të perfaqësuesve të DFB (Rainer Milkoreit-nënkryetar, Markus Weidner, Wolfgang Grunert, Dieter Burdenski) dhe përfaqësuesve të FFK-së në Gjermani, vëllezërit Zija dhe Nexhat Shoshi dhe Fehmi Kongjeli. Në…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të 

Sot janë përcaktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja hapëse e stinorit pranveror do të zhvillohet, të premten, në Gjilan, ku do të ballafaqohen Drita dhe Trepça’89, sfidë kjo e cila do të drejtohet nga Besfort Kosumi. Ndërkohë, të shtunën…

P