Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Të shtunën mbahen normat fizike për gjyqtarë 

Në kuadër të përgatitjeve të gjyqtarëve për fillimin e stinorit pranveror më  28.02.2015 ( ditë e shtunë ) në stadiumin olimpik ” Adem Jashari ” në Mitrovicë do të mbahen normat për gjyqtarët e futbollit  duke filluar  nga ora 10,00 e paradites. Pjesëmarrës  në normat…

Lajmet

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më  23 shkurt, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku diskutoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizoi përgatitjet për fillimin e stinorit pranveror të Kampionatit të Kosovës. Në…

Lajmet

Drita-Trepça'89, ndeshja hapëse e stinorit pranveror 

Në fundjavën e ardhshme nis stinori pranveror në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja hapëse e këtij stinori do të jetë ajo ndërmjet Dritës dhe Trepçës’89, që do të zhvillohet, të premten, në stadiumin e qytetit në Gjilan. Raiffeisen Superliga : Java e 17-të:…

Lajmet

Feniksi fitues i Kupës së Kosovës në futsall 

Sot më 19 shkurt, në Pallatinë e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, në praninë e qindra shikuesve, e ku ishin të pranishëm krerët e FFK-së, kryetari Fadil Vokrri, sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futsall Ramadan Cimili, këshilltari për sport…

Lajmet

Vashat e Prishtinës fituese të turneut të Pavarësisë 

          Sot më 17 shkurt, për nder të 7 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, FFK-ja organizoi një turne në futboll të vogël në konkurrencën e femrave i emërtuar si “Turneu i Pavarësisë”, ku morën pjesë 8 skuadrat e Superligës së Kosovës. …

Lajmet

Turne për Pavarësi në konkurrencën e femrave 

FFK-ja për nder të 17 shkurtit, ditës së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt do të organizojë një turne në futboll të vogël. Pjesëmarrës në këtë turne do të jenë të gjitha skuadrat e Raiffeisen Superligën e Kosovës në konkurrencën e femrave. Turneu do të zhvillohet në…

P