Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Drita në çerekfinale pas penalltive 

Skuadra e Dritës është kualifikuar në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, pasi të mërkurën në Prishtinë e mposhti Flamurtarin, pas gjuajtjes së penalltive 4:1. Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras 1:1, kurse pas vazhdimeve 2:2. Madje, gjilanasit golin e barazimit të dytë e…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova barazon pa gola me Eintracht Frankfurtin 

Sot më 24 mars në orën 19.00 në stadiumin FVS në Frankfurt Përfaqësuesja e Kosovës zhvilloi ndeshjen miqësore ndërkombëtare me skuadrën Eintracht Frakfurt, në një atmosferë jashtëzakonisht sportive që krijuan mijëra shkues kryesisht shqiptarë. Në një ndeshje mjaft të mirë cilësore me plotë aksione dhe një mizotërim të…

Vendimet

Inicime të procedurës disiplinore 

Komisari i Garave pas shqyrtimit të gjitha materialeve nga zyrtarët e ndeshjeve të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë, ka ndërmarrë   INICIM TË PROCEDURËS DISCIPLINORË   NDAJ: 1.Inicohet procedurë disiplinore ndaj KF “Drenica” për lëshime në organizimin e ndeshjes  gjatë dhe pas përfundimit  të  saj,…

Lajmet

Përfaqësuesja zhvilloi seancën stërvitore 

Sot më 23 mars në orën 17.00 në stadiumin e qytetit në Frankfurt  përfaqësuesja e Kosovës mbajti seancën e parë stërvitore para ndeshjes kundër Eintracht Frakfurtit. Gjatë stërvitjeve futbollistët treguan përkushtim dhe disiplinë e punë të zellshme në mënyrë që në ndeshjen e nesërme të…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Gjatë kësaj mesjave zhvillohen dy ndeshjet e fundit të rrethit të dytë në Digitalb Kupën e Kosovës. Të mërkurën, në Prishtinë, ballafaqohen Flamurtari dhe Drita, kurse të enjten, Gjilani është mikpritës i Ferizajt.   E mërkurë, 25 mars: ora 13.00 Flamurtari – Drita (Tefik Maloku,…

Lajmet

Grumbullohet Përfaqësuesja, mungojnë Avdijaj e Sadiku 

Sot më 23 mars edhe zyrtarisht ka filluar grumbullimi dhe vendosja e futbollistëve të përfaqëueses së Kosovës në hotel “Linder” në Frankurt për ndeshjet miqësore ndërkomëbatere që do të zhvillohen më 24 mars kundër Eintracht Fraknkfurt dhe më 27 mars kundër Werder Bremen. Në takimin…

Lajmet

Hajvalia e Prishtina e mbajnë hapin me Feronikelin 

Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia dhe Prishtina kanë shënuar fitore të rëndësishme, duke e mbajtur hapin me Feronikelin në garën për titull të kampionit. Hajvalia, në kryeqytet, e ka mposhtur Trepçën’89, me rezultat 4:2. Të…

Vendimet

Vendime të Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 20.03.2015 – ditë e premtë ora 14,00 shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar datë 17.03.2015 dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve të zyrtarëve dhe deklaratave plotësuese të kerkuara, konform Dispozitave të Rregullores…

P