Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kombëtarja A

Bunjaki: Do të bëjmë ndryshime aty ku ka nevojë 

8 tetor, 2016 –  Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki sot mbajti konferencë për shtyp para ndeshjes me Ukrainën, që zhvillohet nesër në orën 18:00 në Krakovë të Polonisë. Përzgjedhësi Bunjaki para mediave u shpreh:  “Vijmë pas një ndeshje të vështirë të cilën e…

Kombëtarja A

Përfaqësuesja e Kosovës mbërriti në Krakovë 

7 tetor, 2016 – Sot Përfaqësuesja e Kosovës mbërriti në Krakovë të Polonisë, ku më 9 tetor do të përballet me Ukrainën. Përfaqësuesja dhe krerët e FFK-së janë akomoduar në hotelin “Crown Piast” në Krakovë. Sot shtabi teknik ka paraparë të ketë një regjenerim si…

Kombëtarja A

Kosova nuk arriti t'i bëjë ballë Kroacisë 

6 tetor, 2016 – Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje kundër Kroacisë në ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit I për kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”, me rezultat 0:6. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, i cili ishte i mbushur përplotë…

Lajmet

Vokrri shtroi darkë për krerët e Federatës kroate 

6 tetor, 2016 – Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, me bashkëpunëtorë mbrëmë ka shtruar darkë të veçantë për homologun e tij nga Federata e Futbollit e Kroacisë, Davor Shuker dhe bashkëpunëtorët e tij. Të pranishëm në këtë darkë krahas dy legjendave të futbollit, që tash…

Kombëtarja A

Bunjaki optimist: Jemi mirë në çdo aspekt 

5 tetor, 2016 – Sot pasdite para  ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, u mbajt stërvitja e fundit dhe pas seancës stërvitore u mbajt edhe konferenca për gazetarë e Përfaqësueses së Kosovës në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Atmosfera në ekipin tonë është jashtëzakonisht…

Aktivitete, Kryesore

FFK nënshkroi marrëveshje me kompaninë spanjolle “Kelme” 

5 tetor, 2016 – Sot para ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, Federata e Futbollit e Kosovës nënshkroi marrëveshjen për veshmbathje të ekipeve përfaqësuese me kompaninë e famshme spanjolle “Kelme”. Me rastin e ceremonisë së nënshkrimit të marrëveshjes kryetari Fadil Vokrri tha: “Është kënaqësi…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 05.10.2016 – ditë e mërkurë ora 14,00, shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar si dhe…

Lajmet

Njoftim për media për kartelat e akreditimit 

4 tetor, 2016 – Njoftohen përfaqësuesit e mediave, të cilët kanë marrë konfirmimet se janë akredituar për ndeshjen Kosovë – Kroaci, që kartelat e akreditimit do t’i marrin, të enjten, në orën 12:00, te stadiumi “Loro Boriçi” në Shkodër. Gazetarët nuk do të kenë nevojë…

P