Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Grumbullohet Përfaqësuesja, mungojnë Avdijaj e Sadiku 

Sot më 23 mars edhe zyrtarisht ka filluar grumbullimi dhe vendosja e futbollistëve të përfaqëueses së Kosovës në hotel “Linder” në Frankurt për ndeshjet miqësore ndërkomëbatere që do të zhvillohen më 24 mars kundër Eintracht Fraknkfurt dhe më 27 mars kundër Werder Bremen. Në takimin…

Lajmet

Hajvalia e Prishtina e mbajnë hapin me Feronikelin 

Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia dhe Prishtina kanë shënuar fitore të rëndësishme, duke e mbajtur hapin me Feronikelin në garën për titull të kampionit. Hajvalia, në kryeqytet, e ka mposhtur Trepçën’89, me rezultat 4:2. Të…

Vendimet

Vendime të Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 20.03.2015 – ditë e premtë ora 14,00 shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar datë 17.03.2015 dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve të zyrtarëve dhe deklaratave plotësuese të kerkuara, konform Dispozitave të Rregullores…

Lajmet

Drenica bindëse ndaj Besës 

Skuadra e Drenicës e ka shijuar fitoren e dytë pranverore. Të shtunën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, Drenica e ka mposhtur Besën, me rezultat bindës 3:0, në kuadër të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kuqezi e ka nisur rrufeshëm takimin dhe qysh…

Lajmet

Bunjaki publikon listën e Përfaqësueses 

Sot më 20 mars përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” të Kosovës z. Albert Bunjaki për media edhe zyrtarisht e bën publike emëroren e futbollistëve, të cilët i ka ftuar për dy ndeshjet miqësore ndërkombëtare:   Kosova – Eintracht Frankfurt                  24 Mars 2015 Kosova- Werder Bremen             27…

Lajmet

Feronikeli përforcon pozitën e parë 

Skuadra e Feronikelit ka vazhduar me formë të mirë. Në ndeshjen hapëse të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë, që zhvillua, të premten, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, Feronikeli e ka mposhtur Trepçën, me rezultat 1:0. Ndeshja në përgjithësi ishte e baraspeshuar, por fituesin…

Lajmet

Njoftim për ndeshjet Frankfurt – Kosova dhe Werder – Kosova 

Përfaqësuesja e Kosovës më 24 mars do të luajë miqësore me Eintracht Frankfurtin (në orën 19:00 në stadiumin FSV Frankfurt), derisa më 27 mars me Werder Bremenin (në orën 18:00 në Nordhorn). Të gjithë bashkëkombasit tanë inkurajohen dhe janë të mirëpritur për t’i përkrahur djelmoshat…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja që do ta hapë javën do të jetë ajo ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit, që do të luhet të premten. Një ndeshje do të luhet të shtunën (Drenica-Besa), kurse katër ndeshjet e tjera…

P