Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova e gatshme për sfidën me Kroacinë 

4 tetor, 2016 – Sot Përfaqësuesja e Kosovës ka mbajtur seancën e dytë stërvitore në prag të ndeshjes kundër Kroacisë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Sikur dje edhe sot të pranishëm ishin qindra shikues dhe shumë media sidomos ato ndërkombëtare. Atmosfera në përfaqësuese është…

Lajmet

Edhe pak bileta në shitje për ndeshjen Kosovë – Kroaci 

Federata e Futbollit e Kosovës njofton të gjithë të interesuarit se ende ka mbetur një sasi e vogël e biletave për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Biletat janë të kategorisë së parë me çmim prej 55 euro dhe ato të kategorisë VIP me çmim 130 euro. Të interesuarit…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Vala Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje  Ismet Ahmeti, Isuf Ajeti dhe Sahit Kelmendi, në mbledhjen e mbajtur me datën  30.09.2016 , lidhur më regjstrimin e ndeshjeve të javës së 7-të për Kampionatin 2016/2017 , administroi tërë materjalin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të Vala…

Lajmet

Rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara në fundjavë 

Liga e Dytë Grupi A Onix Banje – Behari        4:1 Dukagjini – Australia       1:1 Besa – Përparimi              4:2 Lugu i Baranit – Gryka    1:0 Leshani  – Ujvara               0:2 Iliria – Dushkaja                                1:3 Opoja – Ratkoci, e hënë Rilindja e Kosovës – Luftëtari   Grupi…

Kombëtarja A, Lajmet

Nesër mbahet stërvitja e parë e Përfaqësueses 

2 tetor, 2016 – Nesër më 3 tetor Përfaqësuesja e Kosovës do të mbajë seancën e parë stërvitore para ndeshjes kundër Kroacisë. Seanca stërvitore do të mbahet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas në orën 15.00. Në këtë seancë të parë përfaqësuesen e Kosovës,  pritet…

P