Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kryesore, Lajmet

Feronikeli kampion i ri i Kosovës 

  Skuadra e Feronikelit është kampione e re e Kosovës. Në xhiron e fundit të këtij edicioni në Raiffeisen Superligë, skuadra nga Drenasi ka brazuar me Prishtinën, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, me rezultat 2:2. Ky barazim ishte i mjaftueshëm…

Kryesore

Vokrri e Salihu takuan shumë personalitete në Berlin 

Kryetari i FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, të cilët me ftesë të UEFA-s ishin të pranishëm në ndeshjen finale të Ligës së kampionëve që zhvillua në Berlin ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës, veç që ndoqën këtë ndeshje, krerët FFK-së shfrytëzuan rastin të…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIME TË PROCEDURËS DISCIPLINORE 1. Ndaj lojtarit te KF “Besa” Fisnik Papuqi me nr lib 10115 dhe nr lic 5 K.Kuq (motivi-fyerje sharje drejtuar referit kryesore si dhe thyerjes se koves me uje)sipas raportit te referit dhe vezhguesit te ndeshjes. 2. Ndaj lojtarit te KF “Besa” Fetim Kasapi…

Lajmet

Prishtina kampione te femrat 

Sot është zhvilluar ndeshja e fundit e javës së 14-të në Kampionatin e Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet KFF ”Vizioni” nga Ferizaj dhe KFF ”Prishtina” nga Prishtina, në të cilën ngadhënjeu Prishtina duke mposhtur ekipin mikpritës KFF”Vizioni” me rezultat 5:1 dhe në këtë mënyrë…

Lajmet

Miqësore me Landin Sachsen në grupmoshat 18 dhe 20 vjeçe 

Në kuadër të bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe Federatës së Futbollit të Gjermanisë(DFB) nga data 8 qershor e deri më 12 qershor, në Kosovë do të vijnë përzgjedhjet e dy grup-moshave U-18 dhe U-20 të Landit Sachsen, për të zhvilluar dy ndeshje me moshatarët përfaqësues të…

Lajmet

Vokrri e Salihu udhëtuan në Berlin 

Sot më 5 qershor, kryetari i FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, me ftesë të UEFA-s  udhëtuan për në Berlin ku nesër më 6 qershor do të jenë të pranishëm në ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve Barcelona –Juventus. Kjo është hera…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Gjatë kësaj fundjave zhvillohen ndeshjet e xhiros së fundit në Raiffeisen Superligë, Ligën e Parë dhe Superligë, ku edhe përfundimisht do të dihet plasmani i skuadrave. RaiffeisenSuperliga – Java e 33-të (e fundit): 07.06.2015 E diel në orën 16.00 Prizren: Feronikeli – Prishtina B.Kosumi. B.Selimaj….

P