Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Vendim i Komisionit për ankesa 

Komisioni për ankesa i shkallës së dytë në përberje ; Afrim Prekazi – kryetar dhe Agim Bahtiri dhe Sitki Baftiu – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me date 27.05.2015 në procedure të rregullt shqyrtoi ankesën e FC “ FENIKSI “ nga Drenasi me numër të protokollit 28/2015…

Lajmet

Fitojnë sërish Feronikeli e Besa 

Sot janë zhvilluar gjashtë ndeshjet e javës së 31-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese e renditjes, Feronikeli, ka shënuar fitore ndaj Hajvalisë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm të kësaj ndeshje e realizoi Behar Maliqi, në minutën e 70-të. Ndërkohë, Besa ka shënuar fitore në…

Statistika

Statistikat pas javës së 30-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 29-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 31-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 28-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen Superliga : Java e 31-të: E mërkurë 27.05.2015 Ora 16.00. Feronikeli – Hajvalia…………………………..SSK K.Vula. B.Selimaj. M.Qehaja. I.Shuleta Drenica – Ferizaj N.Rraci. B.Morina. R.Hyseni….

Lajmet

Fitojnë Feronikeli e Besa, ngec Prishtina 

Sot janë zhvilluar gjashtë ndeshjet e javës së 30-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli ka bërë një hap të madh drejt titullit të kampionit, pasi ka shënuar fitore në Mitrovicë, në duel me Trepçën’89, me rezultat 3:1. Mitrovicasit kaluan në avantazh në minutën e 16-të përmes…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Të gjitha ndeshjet e javës së 30-të në Raiffeisen Superligë do të zhvillohen, të dielën. Dy prej këtyre sfidave do të fillojnë në orën 14:00 për shkak të transmetimit televiziv, derisa ndeshjet tjera do të luhen në orën 16:00.   Raiffeisen Superliga – Java e 30-të:…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIME TË PROCEDURËS DISCIPLINORE:   1.Ndaj kryetrajnerit te Kf “Feronikeli” Gani Sejdiu me nr lic 116 (motivi-pas perfundimit te ndeshjes fyerje  ndaj kryetrajnerit musafir ) sipas raportit te vezhguesit 2.Ndaj kryetrajnerit te Kf “Drenica” Tahir Lushtaku me nr lic 111 (motivi- fyerje dhe sharje drejtuar kryetrajnerit vendas…

Lajmet

Telegram ngushëllimi 

E nderuara familje Rraci! Lajmi për vdekjen e Fatmir Rracit, futbollistin e brezit të artë të KF” Vëllaznimi” na ka pikëlluar të gjithëve, ndaj me lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve, futbollistëve e futbolldashësve të Ju shprehim ngushëllimet tona më të thella e të…

P