Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kryesore

Kampi U-15 mbahet prej 3 deri më 5 korrik 

Federata e Futbollit e Kosovës ka mbajtur një takim me trajnerët e të gjitha grupmoshave të përfaqësueseve në lidhje me organizimin e Kampit Edukativ Nacional U-15 për vitin 2015. Pjesëmarrës në takim ishin Ajet Shosholli (kryetar i Këshillit Profesional dhe Shoqatës së Trajnerëve, Trajnerët e…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 32-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 29-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë fundjavës. Derisa në elitë të gjitha ndeshjet zhvillohen të dielën, në Ligën e Parë të gjitha sfidat luhen…

Statistika

Statistikat pas javës së 31-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 31-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.05.2015, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarit…

Vendimet

Vendim i Komisionit për ankesa 

Komisioni për ankesa i shkallës së dytë në përberje ; Afrim Prekazi – kryetar dhe Agim Bahtiri dhe Sitki Baftiu – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me date 27.05.2015 në procedure të rregullt shqyrtoi ankesën e FC “ FENIKSI “ nga Drenasi me numër të protokollit 28/2015…

Lajmet

Fitojnë sërish Feronikeli e Besa 

Sot janë zhvilluar gjashtë ndeshjet e javës së 31-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese e renditjes, Feronikeli, ka shënuar fitore ndaj Hajvalisë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm të kësaj ndeshje e realizoi Behar Maliqi, në minutën e 70-të. Ndërkohë, Besa ka shënuar fitore në…

Statistika

Statistikat pas javës së 30-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 29-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 31-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 28-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen Superliga : Java e 31-të: E mërkurë 27.05.2015 Ora 16.00. Feronikeli – Hajvalia…………………………..SSK K.Vula. B.Selimaj. M.Qehaja. I.Shuleta Drenica – Ferizaj N.Rraci. B.Morina. R.Hyseni….

P