Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Bunjaki: Treguam kreativitet në lojë 

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën për media pas fitores kundër Guinesë Ekuatoriale, me rezultat 2:0, e ka falënderuar kombëtaren dhe Federatën e këtij vendi afrikan, si dhe drejtuesit e FFK-së që e kanë mundësuar zhvillimin e kësaj miqësoreje. “Ka qenë shumë…

Lajmet

Beker: Kosova ka të ardhme të mirë 

Përzgjedhësi i Guinesë Ekuatoriale, Esteban Beker, e ka vlerësuar lojën e mirë të Përfaqësueses së Kosovës, duke theksuar se Kosova ka të ardhme të ndritur. “Fillimisht uroj Kosovën për këtë fitore, pasi është një vend që e ka shpallur pavarësinë së fundmi. Posaqërisht falënderoj presidentin…

Lajmet

Ujkani: Jemi në rrugë të mbarë 

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, pas fitores kundër Guinesë Ekuatoriale, me shifrat 2:0, ka deklaruar se Kosova është në rrugë të mbarë, derisa e ka vlerësuar paraqitjen e sotme si shumë të mirë. “Jemi në rrugë të mbarë. Në ndeshjet e fundit nuk kemi…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova shkëlqeu kundër Guinesë Ekuatoriale 

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore në miqësoren ndërkombëtare kundër Guinesë Ekuatoriale, me rezultat 2:0. Ndeshja u zhvillua, të shtunën, në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë, nëpër mot me shi. Futbollistët e përfaqësues tonë patën një paraqitje të shkëlqyeshme, sidomos në pjesën e parë, por numri…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor  i shkallës së parë, në mbledhjen e mbajtur me datë 10.10.2015 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar  dhe për të njejtat duke  iu referuar raporteve dhe deklaratave shtesë  të zyrtarëve  të ndeshjeve, konform Dispozitave…

Lajmet

Nesër, Kosova – Guinea Ekuatoriale 

Nesër më 10 tetor do të zhvillohet ndeshja miqësore ndërkombëtare ndërmjet Përfaqësueses së Kosovës dhe Guinesë Ekuatoriale. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Prishtinë në orën 15.00. Ftohen adhuruesit që të vijnë në numër sa më të madh në përkrahje të Përfaqësueses së Kosovës. Tashmë biletat…

Lajmet

Tërheqja e akreditimeve 

Të nderuar përfaqësues të mediave ju njoftojmë se kartat e akreditimit për ndeshjen Kosova – Guinea Ekuatoriale mund t’i tërhiqni sot (e premte) prej orës 15:00 deri në orën 15:20 në zyrat e FFK-së. Ju lutemi që ta respektoni orarin e tërheqjes së akreditimeve për…

P