Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Telegram ngushëllimi 

E nderuara familje e z. Veton Jasharit Lajmi për vdekjen e z. Vetonit na ka pikëlluar të gjithë neve dhe opinionin futbolldashës të Kosovës, ndaj në emrin tim, të KE të FFK-së dhe klubeve të futbollit Ju shprehim ngushëllimet tona më të thella dhe të sinqerta Juve…

Kryesore

Bunjaki: Kemi përballë një kundërshtar interesant 

Sot më 7 tetor Përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” të Kosovës z. Albert Bunjaki mbajti një konferencë me media, ku shpalosi programin dhe publikoi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kundër  Guinesë Ekuatoriale. Duke i përshëndetur gazetarët e pranishëm përzgjedhësi Bunajki, falënderoi FFK-në dhe kryetarin…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje : Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 06.10.2015 ( ditë e martë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe…

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së 9-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 9-të: renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar etj. [su_document url=”http://federata.bega07.com/wp-content/uploads/2015/10/Statistikat-e-Raiffeisen-Superliges-9.docx” width=”980″ height=”960″] Statistikat mund t’i shkarkoni edhe këtu  

Vendimet

Inicimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 06.10.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 2015/16 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar…

Lajmet

U hodh shorti për rrethin e parë të Digitalb Kupës së Kosovës 

Sot në praninë e sekretarit të përgjithshëm të FFK-së, Eroll Salihu, Komisarit të Garave, Ismet Ahmeti, përfaqësuesit të Digitalbit, Adi Bejo,  administratorëve të FFK-së, Shefqet ThaçI e Agron Shosholli dhe shumicës së përfaqësuesëve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për Digitalb Kupën e Kosovës…

P