Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Darkë e përbashkët e delegacioneve të katër federatave 

2 shkurt, 2017 – Mbrëmë organizatori i ndeshjeve parakualifikuese të Grupit E për “Euro 2018” në futsall, shtroi një darkë të përbashkët ku morën pjesë përfaqësues nga delegacionet e 4 federatave pjesëmarrëse në këto gara parakualifikuese. Delegacionin e Kosovës e përfaqësuan Iljaz Mjaku anëtar i…

Lajmet

Gjyqtarët në Ulqin për normat fizike dhe teorike 

1 shkurt, 2017 – Ekspedita e gjyqtarëve të futbollit të Kosovës është nisur sot për në Ulqin ku do të mbahen normat fizike dhe teorike si dhe një seminar, ku do të ligjëroi Sokol Jareci, instruktor i FIFA-s, në prag të fillimit të garave të…

Futsall, Lajmet

Optimizëm për fitore edhe në ndeshjen e tretë 

1 shkurt, 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës në futsall në dy ndeshjet e para shënoi dy fitore, kundër Norvegjisë me rezultat 5:1 dhe kundër Qipros 3:1 dhe është shumë afër kualifikimit për raundin tjetër që i hap rrugën drejt Euro 2018 që do të mbahet…

Futsall, Lajmet

Kosova e mposhti edhe Qipron 

31 janar, 2017 – Pasi mposhti në ndeshjen e parë Norvegjinë me rezultat 5:1, sonte Kosova  ngadhënjeu kundër mikpritësit Qipros, me rezultat 3:1, në kuadër të Grupit E në parakualifikimet për Euro 2018, që do të mbahet në Slloveni. Në bazë të rasteve dhe lojës…

Futsall, Lajmet

Të motivuar për fitore kundër Qipros 

Pas fitores në ndeshjen e parë kundër Norvegjisë me rezultat bindës 5:1, futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës në futsall, shprehen edhe më të motivuar për fitore kundër ekipit përfaqësues të Qipros, ndeshje e cila do të zhvillohet sot pasdite në orën 18.30 sipas kohës lokale. Me të drejt…

Futsall, Lajmet

Kosova debuton me fitore në futsall (Foto) 

30 janar, 2017 – Ashtu siç kishin deklaruar dhe premtuar futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës në futsall se do të ngadhënjejnë në ballafaqim me Norvegjinë, këtë e bën realitet sot në orën 16.00 sipas kohës lokale, ku vërtet triumfuan në ndeshjen e parë parakualifikuese për “Euro…

Lajmet

Entuziazëm për nismë të mbarë 

29 janar, 2017 – Sot pasdite Përfaqësuesja e  Kosovës në futsall mbajti seancën e parë stërvitore në Qipro. Fillimisht ekipi përfaqësues në sallën e hotelit mbajti një takim për pjesën teorike, ku përzgjedhësi Ramadan Cimili foli për rëndësinë e këtyre ndeshjeve parakualifikuese për Euro 2018,…

P