Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Të mërkurën luhen ndeshjet e Grupit A në Ligën e Dytë 

Ndeshjet e javes së 5-të në Grupin “A” zhvillohen këtë mesjavë, e mërkurë, më 07.10.2015 në orën 15.00, e ku takohen:   MINATORI   –  OPOJA BESA   –  DUSHKAJA LUGU I BARANIT   –  ILIRIA RILINDJA E KOSOVËS – DEÇANI Pushojnë: RATKOCI dhe LESHANI

Kryesore

Feronikeli arkëtoi tri pikë në duel me Besën 

  Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli ka shënuar fitore shumë të vështirë, por tepër të rëndësishme në ndeshjen e përmbyllëse të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Deri te fitorja e gjashtë në këtë edicion Feronikeli arriti në duel me Besën, në sfidën e zhvilluar…

Kryesore

Pa fitues në Skenderaj e Prizren, Gjilani fiton në shtëpi 

Trepça’89 ende nuk dinë se çfarë është humbja në këtë edicion. Skuadra mitrovicase, të dielën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, ka arkëtuar një pikë në duel me Drenicën, duke barazuar 1:1. Trepça’89 kaloi në epërsi qysh në minutën e 6-të, me golin e Bujar…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni  disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e rregullt, të mbajtur me datë 02.10.2015 (ditë e premte ora 14,00) shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e Komisarit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve  të…

P