Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Trepça’89-Llapi hap javën e 13-të 

Ndeshja ndërmjet Trepçës’89 dhe Llapit, e cila zhvillohet, të martën, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, do ta hapë javën e 13-të në Raiffeisen Superligë. Kjo sfidë do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova, derisa drejtësinë në këtë ballafaqim do ta ndajë Idriz Kelmendi.  Ndërkohë,…

Lajmet

Nesër nis trajnimi i trajnerëve për licencën B të UEFA-s 

Sipas planprogramit të Qendrës për Edukim të FFK-së dhe në kuadër të bashkëpunimit me Federatën e Futbollit të Gjermanisë (DFB), nesër më 3 nëntor në Qendrën Sportive “Katana” në Kastriot do të fillojë trajnimi 3 javorë për trajnerë për Licencën UEFA “B”. Trajnimi nis nga ora 9.00.

Lajmet

Drita fitoi derbin e Gjilanit (Video) 

Skuadra e Dritës ka shënuar fitore në derbin e javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Gjilanin, me rezultat 2:0. Ndeshja u zhvillua, të dielën, në stadiumin e qytetit në Gjilan, në një atmosferë madhështore që u krijua nga grupet e tifozëve të…

Lajmet

Trepça’89 rikthehet te fitorja, Feronikeli mbetet lider 

Trepça’89 iu ka gëzuar fitores në javën e 12-të në Raiffeisen Superligë, pasi në ndeshjen e zhvilluar, të shtunën, në stadiumin “Shahin Haxhiislami”, në Pejë, e ka mposhtur Istogun, me rezultat 2:0. Kjo ishte fitorja e gjashtë e Trepçës’89 në këtë edicion, por e para…

Lajmet

Genc Nuza në derbin Gjilani – Drita 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 11-të në Ligën e Parë. Të shtunën do të zhvillohen pesë ndeshje në elitë. Ballafaqimi i parë do të luhet në Pejë, në orën 13:00, ku Istogu do të…

Vendimet

Vendim i Komisionit për ankesa 

Komisioni për ankesa  në përbërje  Afrim Prekazi – kryetar dhe Agim Bahtiri e Sitki Baftiu – anëtar në mbledhjen e mbajtur me datë 28.10.2015 ( ditë e merkurë ora 13,00 ) shqyrtoi ankesën e klubit të futbollit “ FERONIKELI “ nga Drenasi me numër të…

Vendimet

Vendim i Komisionit për Ankesa 

Komisioni për ankesa – shkalla e dytë  në përbërje   Afrim Prekazi – kryetar dhe Agim Bahtiri e Sitki Baftiu – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 28.10.2015 ( ditë e mërkurë ora 13,00 ) , shqyrtoi  ankesën e klubit të futbollit  “ Trepça 89…

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së 11-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 11-të: Renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, kartonët, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar etj. [su_document url=”http://federata.bega07.com/wp-content/uploads/2015/10/Statistikat-e-Raiffeisen-Superliges-Java-11.docx” width=”980″ height=”960″] Statistikat mund t’i shkarkoni këtu  

P