Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e mbajtur me datë 23.10.2015 ( ditë e premtë ora 14,30 ) shqyrtoi procedurat e inicuara disiplinore nga ana e komesarëve të garave për të padisiplinuarit, nga ndeshjet e zhvilluara në javën e fundit dhe për të…

Lajmet

U hodh shorti për rrethin e dytë të Digitalb Kupës së Kosovës 

Sot në praninë e sekretarit të përgjithshëm të FFK-së, Eroll Salihu, Komisarit të Garave, Ismet Ahmeti, administratorëve të FFK-së, Shefqet Thaçi e Agron Shosholli, përfaqësuesit të kompanisë Digitalb, Artor Shala dhe shumicës së përfaqësuesve të klubeve, është bërë tërheqja e shortit për rrethin e dytë…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 11-të 

Është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 10-të në Ligën e Parë. Do të jetë ndeshja ndërmjet skuadrës kampione në fuqi, Feronikelit dhe Trepçës’89, ajo e cila do ta hapë javën e 11-të në…

Statistika

Tabela e "Fair-Play"-t 

[su_document url=”http://federata.bega07.com/wp-content/uploads/2015/10/Fair-play-pas-javes-se-10.docx” width=”980″ height=”960″]

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së 10-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 10-të: renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, kartonët, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar etj. [su_document url=”http://federata.bega07.com/wp-content/uploads/2015/10/Statistikat-e-Raiffeisen-Superliges-101.docx” width=”980″ height=”960″] Statistikat mund t’i shkarkoni këtu  

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 20.10.2015 ( ditë e martë ora 14,00 ) shqyrtoi inicimet e filluara për të padisiplinuarit nga ana e Komisarit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve nga java e  fundit zhvilluar me datë 17-18.10.2015…

P