Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Inicime disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 20.10.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të javës së 10-të të Raiffeisen Superligës dhe të javës së 9-të…

Vendimet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 16.10.2015 , shqyrtio  proceduren e inicuar disiplinore  nga ana e komesarit të garave pas përfundimit të ndeshjes  së Digitalb Kupës së Kosovës në futboll – rrethi  parë  BALLKANI – DRITA  e zhvilluar në…

Lajmet

Feronikeli e Hajvalia arkëtuan nga tri pikë të reja 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para në kuadër të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, ka shënuar fitore si mysafire në stadiumin “Ferki Aliu”, duke e mposhtur Vushtrrinë, me rezultat 3:1. Burim Qorri, Qemail Elshani dhe Përparim Livoreka shënuan…

Vendimet

KEK-u-Feronikeli regjistrohet me rezultat zyrtar 

Komisari i garave në mbledhjen e mbajtur më datë 16.10.2015, në procedurë të rregullt shqyrtoi ankesën e klubit të futbollit “ KEK-u“ nga Kastrioti me numër të protokollit 42/15 të datës 14.10.2015 në aktivizimin e lojtarit të klubit të futbollit “ Feronikeli “ nga Drenasi…

Vendimet

Inicim disiplinor 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 16.10.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Digitalb Kupës së Republikës së Kosovës dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare,…

Lajmet

Konkurs për seminarin e trajnerëve për Licencë B të UEFA-s 

Federata e Futbollit të Kosovës shpall konkurs për pranimin e kandidatëve në seminarin për trajner të futbollit për Licencë  “B” të UEFA-s, që organizohet në bashkëpunim me Federatën e Futbollit të  Gjermananisë. Seminari i nivelit të programit të UEFA-s për trajner të futbollit për Licencë…

P