Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 24.11.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Raiffeisen Superliges dhe Ligës së Parë dhe të dhënave nga Protokolet…

Lajmet

Vokrri në Turqi për lobim 

Në kuadër të fushatës lobuese para Kongresit të UEFA-s, me qëllim që të marrë mbështetje për pranimin e FFK-së në UEFA, sot më 24 nëntor, kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri me bashkëpunëtorë udhëtoi për në Turqi, ku nesër më 25 nëntor do të ketë…

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së 16-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 16-të: Renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, kartonët, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar etj. Edhe më tutje renditjen e golashënuesve e kryeson sulmuesi i Besës, Kastriot Rexha, me 8 gola, ndonëse…

Lajmet

Hajvalia-Trepça’89 luhet pasnesër 

Ndeshja  e javës së 16-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, e cila nuk u zhvillua të dielën për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, do të luhet, të mërkurën, më 25 nëntor, në orën 13:00, në Kizhnicë. Ndërkohë, ndeshja e javës së…

Lajmet

Feronikeli-Gjilani pa fitues, Istogu e shijoi fitoren e katërt 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese, Feronikeli, ka barazuar 1:1 në duel me Gjilanin, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 6-të, me…

P