Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Finalistët vendosen në ndeshjet e kthimit 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, Besa e ka mundur Trepçën’89, në një sfidë tejet interesante, me rezultat 3:2. Pejanët kishin epërsi të madhe prej tre golash deri në minutën e 80-të…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 19.05.2015, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të ndeshjeve të zhvilluara me datë 16-17.05.2015, dhe për të njejtat…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIM I PROCEDURËS DISCIPLINORE: 1.Ndaj lojtarit të KF “Hajvalia”, Liridon Leci me nr licence 13 dhe nr libreze 3984 Karton i Kuq (motivi – sjellje jo sportive ofendim fyerje dhe sharje drejtuar referit anesor Jakup Musolli dhe referit kryesor Besfort Kasumi në ndeshjen Besa- Hajvalia )…

Lajmet

Besa fiton, Vëllaznimi barazon në shtëpi 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë. Në Pejë, Besa ka shënuar fitore kundër Hajvalisë, me rezultat 2:1, duke mbetur edhe më tutje në garë për titull. Të dy golat për pejanët në këtë sfidë i…

Lajmet

Feronikeli përforcon pozitën e parë 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli e ka përforcuar edhe më shumë pozitën e parë pas fitores kundër Kosovës së Vushtrrisë në Prizren. Skuadra nga Drenasi shënoi fitore me shifrat 3:1, duke u shkëputur në 5…

Kryesore

Veteranët e Dardanisë fituan kundër veteranëve të Kosovës 

Sot më 1 5 maj, në stadiumin e qytetit në Prishtinë në orën 16.00, u zhvillua një ndeshje revyale ndërmjet Veteranëve të futbollit të Kosovës dhe atyre të klubit të futbollit “Dardania” nga Lozana e Zvicrës. Ndeshja ishte mjaft interesante me plotë aksione të bukura dhe me gola…

P