Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Inicime të Procedurës Disiplinore 

INICIM TË  PROCEDURËS DISCIPLINORE: 1.Ndaj lojtarit te  Kf “ Istogu  ” Besnik Krasniqi me nr lic 27 dhe nr lib 1/438 K.Kuq (motivi –  Fyerje dhe sharje referin anesore ne ndeshjen Kf Drita – Kf Istogu) sipas raportit te referit dhe asistentit te ndeshjes 2.Ndaj…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 29-të 

Është caktuar orari i  ndeshjeve të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë dhe i ndeshjeve të javës së 26-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë fundjavës.   Raiffeisen Superliga: Java e 29-të  E shtunë; 16.05 2015  Ora 16.00 Prizren: Feronikeli – Kosova (V)….SSK…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përberje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar në mbledhjen e mbajtur me datë 13.05.2015 , shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarit…

Lajmet

Nesër ndeshje e veteranëve 

Nesër më 1 5 maj, në stadiumin e qytetit në Prishtinë në orën 16.00, do të zhvillohet një ndeshje revyale ndërmjet Veteranëve të futbollit të Kosovës dhe atyre të klubit të futbollit “Dardania” nga Lozana e Zvicrës. Përzgjedhësi i veteranëve te futbollit të Kosovës për këtë…

Lajmet

Prishtina e Vëllaznimi fituan si mysafirë 

Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë. Prishtina shënoi fitore si mysafire në Vushtrri në duel me Kosovën (V), me rezultat 1:0, duke e ruajtur hapin me Feronikelin në garën për titullin e kampionit. Ka qenë Labinot Osmani,…

Lajmet

Feronikeli fiton edhe në Mitrovicë 

Sot është zhvilluar ndeshja e parë e javës së 28-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit. Fitues i kësaj ndeshje, e cila u zhvillua në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, doli skuadra nga Drenasi, me rezultat 2:0. Golat për Feronikelin i shënuan Behar Maliqi  nga penalltia dhe…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIM TË PROCEDURËS DISCIPLINORE : 1. Ndaj lojtarit te Kf “ Drenica ” Shkelzen Lushtaku me nr lic 17 dhe nr lib 8563 K.Kuq (motivi – nderhyrje e ashper dhe brutale ndaj lojtarit kundershtare me nr 6 ne ndeshjen Kf Drenica – Kf Istogu )sipas raportit…

P