Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Prishtina e Kosova (V) arkëtojnë nga tri pikë të reja 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë. Prishtina ka shënuar fitore bindëse para tifozëve të vet kundër Trepçës, me rezultat 4:0, duke vazhduar me këmbëngulësi garën për titull. Prishtinasit ishin superiorë ndaj mitrovicasve dhe si rrjedhojë shënuan katër…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me date 08.05.2015 ( ditë e premtë ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e…

Lajmet

Feronikeli kthehet te fitorja 

Skuadra e Feronikelit është rikthyer te fitorja. Djelmoshat e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë, e ka mposhtur Ferizajn, në stadiumin “Përparim Tha]i” në Prizren, me rezultat bindës 3:0. Skuadra nga Drenasi ishte bindshëm më…

Lajmet

Telegram ngushëllimi 

E nderuara familje e Bajram Bardhit!   Lajmi për vdekjen  e Bajram Bardhit na prekur thelle gjithë komunitetin sportivë e në veçanti të futbollit pjesë e të cilit ishte gjatë gjithë jetës së tij , ndaj  ju lutem që në emrin tim, KE, klubeve, futbollistëve…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Me ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajt, që zhvillohet, të premten, në Prizren, nis java e 27-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, të shtunën do të luhen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshje.   Raiffeisen Superliga: Java e 27- 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00 E premte  08.05.2015:…

Vendimet

Vendim i Shkallës së Dytë 

Komisioni për ankesa i shkallës së dytë në përberje ; Afrim Prekazi – kryetar dhe Agim Bahtiri e Sitki Baftiu – anëtar, në mbledhjen  e mbajtur me date  04.05.2015 në procedure të rregullt  shqyrtoi ankesën e klubit të futbollit “ TREPÇA “ nga Mitrovica me…

Vendimet

Vendime të Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e vet të mbajtur me date ; 06.05.2015, shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara…

Lajmet

Përfaqësuesja U-19 grumbullohet të enjten 

Përfaqësuesja U-19 do të grumbullohet, të enjten, më 7 maj në stadiumin e KF “Flamurtari” në orën 10:00.   Lista e të grumbulluarve 1.Albert Stublla – PR 2.Lorik Arifi      -TR 3.Ismail Berisha – FL 4.Arber Fona – PR 5.Rron Statovci – 2Korr 6.Edmond Kuqi –…

P