Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 21-të 

Është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 21-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 19-të në Ligën e Parë   Raiffeisen Superliga Java e 21 : Ora13.00 E shtunë  04.04.2015 Drenica – Feronikeli    ( K.Vula.B.Kepuska. I.Kabashi. B.Batalli) Trepça – Vellaznimi  …

Lajmet

Fitore të skuadrave vendase 

Java e 20-të në Raiffeisen Superligë është mbyllur me katër ndeshjet e sotme. Karakteristikë e kësaj jave është fakti që skuadrat mysafire nuk fituan asnjë pikë. Feronikeli e Prishtina shënuan fitore të reja, duke përforcuar dy pozitat e para në renditje. Skuadra kryesuese, Feronikeli, e…

Lajmet

Fitore të Trepçës'89 dhe Besës 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 dhe Besa kanë shënuar fitore para tifozëve të vet. Trepça’89 e mundi Vëllaznimin, me rezultat 2:0, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Të dy golat mitrovicasit i shënuan në pjesën…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e vet të mbajtur me date 30.03.2015 (ditë e hënë  ora 14,00 ) shqyrtoi procedura e hapura nga mbledhja e kaluar e Komisionit Disiplinor datë 27.03.2015 ) si dhe inicimet e zhvilluara nga ana e komisarëve të…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

1.Ndaj Perfaqesuesit zyrtar te KF “ Rahoveci” Gazmend Daka  ( motivi-largim nga bankina per  fyerje dhe sjellje jo sportive ndaj asistentit te dyte Bujar Haradinaj ne ndeshjen Kf R ahoveci – Kf Ballakani e zhvilluar me dt 28.03.2015 e zhviluar ne Rahovec)   KËSHILLË JURIDIKË: Pala…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e vet të mbajtur me datë 27.03.2015 (ditë e premte ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarit të garave pas përfundimit të ndeshjeve të…

Lajmet

Përfaqësuesja mbajti stërvitje para miqësores me Werderin 

Sot më 26 mars, pasdite në stadiumin ndihmës të qytetit Nordhorn, përfaqësuesja e Kosovës zhvilloi një seancë stërvitore para ndeshjes me Werder Bremenin e cila zhvillohet nesër më 27 mars në  orën 18.00. Atmosfera në ekipin përfaqësues është mjaft e mirë dhe entuziaste gjë që…

P