Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 7-të të Raiffeisen Superligës dhe të Ligës së pare të Kosovës në futboll. Superliga nis të premten më 26 shtator, me ndeshjen Drita – Hajvalia, për të vazhduar të shtunën me ndeshjet Llamkos Kosova – Trepça ’89…

Kryesore

Trepça’89 e Besa fituan në shtëpi, pa fitues në Skenderaj 

Trepça’89 është rikthyer te fitorja. “Minatorët”, të dielën, para tifozëve të vet, në kuadër të javës së 6-të në Raiffesen Superligë e kanë mposhtur Dritën, me rezultat bindës, 3:0. Skuadra e drejtuar nga Rafet Prekazi e fitoi me lehtësi këtë ndeshje, pasi dilemën e fitores…

Lajmet

Istogu realizoi fitoren e dytë 

Futbollistët e Istogut iu gëzuan fitores së dytë në këtë edicion. Ata, të premten, në stadiumin “Demush Mavraj”, në ndeshjen hapëse të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë, e mposhtën Ferizajn, me rezultat 1:0. Golin e vetëm të kësaj sfide e shënoi Elvis Gacaferri, në…

Kryesore

Më 26 shtator, ndeshja e veteranëve, Kosova-Gjermania 

Ish-yjet e futbollit gjerman ndër vite si Jens Nowotny, Olaf Marschall, Mario Basler etj. do të zbarkojnë në Prishtinë më 26 shtator, ku në stadiumin e kryeqytetit do të vihen përballë ish-yjeve të futbollit kosovar në një ndeshje miqësore. “Në këtë ndeshje do të vijnë…

Kryesore

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset tona 

Sot më 18 shtator sekretari i përgjithshëm i FFK-së z. Eroll Salihu mbajti një konferencë me gazetarë. Duke i përshëndetur në emër të FFK-së gazetarët e pranishëm sekretari Salihu, theksoi nevojën e bashkëpunimit të mirëfilltë të mediave dhe FFK-së. Në vazhdim z. Salihu i njohu…

Statistika

Statistikat pas javës së 5-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 5-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i garave të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll, më datën 16.09.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 5-të  për Kampionatin 2014/15,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE),…

P