Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 6-të 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 5-të në Ligën e Parë. Kjo javë fillon me ndeshjen Istogu-Ferizaj, që do të luhet të premten, derisa vazhdon me dy ndeshje të shtunën dhe përmbyllet me tri ndeshjet e…

Lajmet

Reagim ndaj të pavërtetave të "Zërit" 

Në momentin kur kemi zbraztësirë institucionale shtetërore dhe kur Kosova si shtet me mund të madh po mundohet të përfaqësohet  si e barabartë në organizatat ndërkombëtare, shihen edhe zëra që në çdo sferë të jetës e po ashtu edhe në sport në veçanti në futboll,…

Kryesore

Llamkosi e mposhti Prishtinën, Vëllaznimi bindës ndaj Besës 

Sot janë zhvilluar tri ndeshjet e fundit të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë. Llamkos Kosova realizoi fitore në sfidën kundër Prishtinës, me rezultat 1:0. Golin e fitores për vushtrriasit e shënoi Bashkim Shala, në minutën e 27-të me një gjuajtje nga distanca. Pas kësaj…

Lajmet

Feronikeli e mposhti edhe Trepçën’89 

Feronikeli ka vazhduar paraqitjet e mira në këtë edicion të Raiffeisen Superligës. Skuadra nga Drenasi, të shtunën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, e ka mposhtur Trepçën’89, me rezultat 2:1. Feronikeli luajti më mirë në pjesën e parë kur krijoi epërsi prej dy golash, nëpërmjet…

Statistika

Hajvalia e Drenica shënuan fitore me rezultate bindëse 

Skuadra e Hajvalisë ka vazhduar me paraqitje të mira në këtë edicion. Futbollistët e drejtuar nga Synaj Keçi, të premten, në kuadër të javës së 5-të kanë shënuar fitore si mysafirë kundër Ferizajt, me rezultat bindës, 3:0. Për Hajvalinë kjo ishte fitorja e tretë rresht,…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e vet të mbajtur me date 12.09.2014 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve dhe deklaratave plotësuese, konform Dispozitave të Rregullores…

Lajmet

Më 16 e 17 shtator grumbullimi i Përfaqësueses U19 

Më datat  16 e 17.09.2014 nga ora  10.30 ne stadiumin e Flamurtarit, përzgjedhësi i përfaqësueses U-19 Ramiz Krasniqi  ka paraparë një grumbullim të këtyre futbollistëve sipas një programi stërvitor për këtë moshë.   1. Art Krasniqi  – Londër 2. Genis Kastrati – Besa 3. Lorik …

P