Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Drita, Trepça'89 e Fushë Kosova fituan si vendase 

Skuadra gjilanase, Drita, ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme në përballje me Ferizajn, duke i dhënë fund formës jo të mirë në stinorin pranveror. Skuadra e udhëhequr nga Bekim Isufi arriti të triumfojë 2:0 në sfidën ndaj Ferizajt në Gjilan. Përkundër kundërshtarit që hyri…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e rregullt mbajtur me datë 2204.2014 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të ndeshjeve nga java e fundit datë 19-20.04.2014 dhe për…

Statistika

Feronikeli fitoi në duel me Prishtinën 

Skuadra e Feronikelit ka shënuar njërën nga fitore në duel me Prishtinën, me rezultat, 1:0, në ndeshjen e parë të javës së 26-të në Raiffeisen Superligë, që u zhvillua, të martën, në Skenderaj. Golin e vetëm në këtë sfidë e ka shënuar i rikthyeri pas…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 22.04.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 25-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së…

Lajmet, Statistika

Statistikat pas javës së 25-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 25-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Lajmet, Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Me ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, që zhvillohet, të martën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, fillon java e 26-të në Raiffeisen Superligë. Sot janë caktuar me short gjyqtarët e ndeshjeve të kësaj jave si dhe të javës së 23-të në Ligën e Parë, që…

Statistika

Besa e mposhti Dritën 

Skuadra e Besës ka shijuar fitoren e 11-të në këtë edicion të Raiffeisen Superligës, pasi të shtunën, në stadiumin ‘Shahin Haxhiislami’ në Pejë, e ka mposhtur Dritën, me rezultat 2:0. Kjo ndeshje u zhvillua nën reshjet e vazhdueshme të shiut, kurse protagonist kryesor ishte veterani…

P