Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet, Statistika

Prishtina e Drenica shijuan fitore në shtëpi 

Prishtina dhe Drenica shënuan fitore në ndeshjet e javës së 25-të në Raiffeisen Superligë, që u zhvilluan të premten, Prishtina e mposhti Trepçën, me rezultat 3:0, në kryeqytet. Kjo ishte fitorja e parë e bardhekaltërve nën drejtimin e Suad Keçit. Ndeshja u zhvillua nën reshjet…

Lajmet, Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot zhvillohen dy ndeshjet e para të javës së 25-të në Raiffeisen Superligë. Në kryeqytet takohen Prishtina e Trepça, derisa në Skenderaj ballafaqohen rivalët fqinj, Drenica e Feronikeli. Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 25-të: E premte, 18.04.2014 nga ora 15.00 Prishtina-Trepça, Besfort Kosumi, A. Peshteri, B.Rama,…

Statistika

Statistikat pas javës së 24-t 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 24-t: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberjë ; Dukagjin Gashi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala , në mbledhjen e mbajtur me datë 18.04.2014 ( ditë e premtë ) shqyrtoi procedurat e hapura ( të pa përfunduarat ) nga mbledhja e kaluar…

Lajmet

Telegram ngushëllimi për familjen e Shaban Hajrullahut 

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ia ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes së Shaban Hajrullahut, i cili ndërroi jetë. E nderuara familje e z. Shaban Hajrullahut! Lajmi për vdekjen e z. Shaban Hajrullahu na ka pikëlluar të gjithë neve dhe opinionin…

Aktivitete, Lajmet

Finalja e Digitalb Kupës së Kosovës më 7 qershor 

Sot më 16 prill, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku shqyrtoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. Anëtarët e KE debatuan rreth përgatitjeve për ndeshjet e radhës të përfaqësueses së Kosovës kundër Turqisë…

Lajmet, Statistika

Orari i ndeshjeve të tri javëve në vazhdim 

Ndeshjet Prishtina-Trepça dhe Drenica-Feronikeli, që do të zhvillohen, të premten, do ta hapin javën e 25-të në Raiffeisen Superligë. Këto sfida janë caktuar për të premten, pasi skuadrat i pret një orar i ngjeshur, duke pasur parasysh se do të ketë ndeshje edhe në mesjavën…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 15.04.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 24-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së…

P