Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së 19-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 19-të: Renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, kartonët, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar etj. Në krye të renditjes së golashënuesve pas javës së 19-të janë sulmuesi i Besës, Kastriot Rexha, ai i Trepçës’89,…

Kryesore

FFK bëri shpërndarjen e topave 

Sot më 9 mars në Shtëpinë e  Sporteve u bë shpërndarja e topave, për grupmoshat e reja të ekipeve të Superligës, Ligës së parë dhe 7 rajonet e FFK-së. Me këtë rast nënkryetari i FFK-së, z. Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm z. Eroll Salihu,…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e vet të mbajtur me datë 08.03.2016 ( ditë e martë ora 15,00 ) shqyrtoi procedurat e inicuara disiplinore nga ana e komesarit të garave pas përfundimit të ndeshjeve të Raiifeisensuperliges – java e XIX dhe të…

Vendimet

Inicim disiplinor 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 08.03.2016, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 201/17 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar në…

Lajmet

Hajvalia shënoi fitore në Istog (Video) 

Sot në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog është zhvilluar ndeshja përmbyllëse e javës së 19-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Istogut dhe Hajvalisë. Ndeshja u zhvillua në një terren  të rënduar si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut, por të dyja skuadrat shfaqën lojë të…

Lajmet

Gjilani i afrohet Feronikelit, fiton edhe Liria 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Gjilani ka shënuar fitore tejet të rendësishme para tifozëve të vet në garën për kreun e renditjes, duke e mposhtur Besën, me rezultat 1:0. Loja në përgjithësi ishte e baraspeshuar, por…

P