Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Feronikeli e Gjilani kalojnë tutje në DigitAlb Kupën e Kosovës 

Feronikeli dhe Gjilani janë kualifikuar në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi e drejtuar nga Ramiz Krasniqi e ka mposhtur Trepçën, të premten, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë sfidë e realizoi Emir Rama,…

Lajmet

Shtyhet takimi i paraparë në FIFA 

Mbrëmë vonë ka arritur letra nga FIFA se takimi i paraparë për nesër më 29 nëntor, ndërmjet FIFA-s, FFK-së dhe Federatës serbe është shtyrë për një kohë tjetër. Kështu që delegacioni i FFK-së me gjithë përgatitjet ka anuluar udhëtimin për në selinë e FIFA-s në…

Lajmet

Këshillim dy-ditorë për trajnerët e grupmoshave të reja 

Në kuadër e programeve për ngritjen profesionale të trajnerëve, Shoqata e Trajnerëve të Futbollit e Kosovës do të organizojë këshillim dyditorë, për trajnerët e grupmoshave të reja, të Superligës, Ligës së parë dhe ligave rajonale (12-19 vjeç). Këshillimi do të mbahet më datën 7 dhe…

Aktivitete

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 26 nëntor, Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, nën drejtimin e Fadil Vokrrit kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku shqyrtoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE analizoi rrjedhën e garave të stinorit vjeshtor dhe konstatoi se me gjithë disa probleme…

Statistika

Llamkosi e mposhti Ferizajn 

Llamkos Kosova ka konfirmuar se është kampion vjeshtor i Kosovës pasi që ka mposhtur me rezultat 2-1 Ferizajin, të cilët ruajnë pozitën e dytë pasi që Hysi pësojë si mysafirë i Dritës me rezultat 2-0. Befasia ndodhi në Mitrovicë, pasi që Ferronikeli i arriti të…

Statistika

Prishtina e Drenica e mbyllën stinorin me fitore 

Prishtina i është rikthyer fitoreve. Kampioni i Kosovës e ka mposhtur si mysafir Hajvalinë me rezultat 1:3, në kuadër të xhiros së 17-të të Superligës. Ekipi mysafirë e ka pasur iniciativën në pjesën e parë dhe në minutën e 20-të ka kaluar në epërsi me…

P