Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Kosova U21 humb kundër Ukrainës, por mahnit me lojë 

Sot më 24 janar  në orën 17.00 Përfaqësuesja e Kosovës U-21 zhvilloi ndeshjen e dytë në kuadër të “Antalya Cup 2016”, kundër Përfaqësueses së Ukrainës. Ishte një ndeshje për mbajmendje sa i përket angazhimit, cilësisë dhe lojës që treguan futbollistët e Kosovës. Futbollistët e Ukrainës…

Lajmet

Përfaqësuesja U-21 mbajti stërvitjen e radhës në Antali 

Sot më 23 janar  në orën 11.00  Përfaqësuesja e Kosovës U-21 zhvilloi senacën e radhës stërvitore, para ndeshjes së ditës së diel.  Futbollistët e përfaqësueses të udhëzuar nga shtabi teknik punuan në mbrojtje dhe kundërsulme të shpejta. Dy futbollistët që morën lëndime në ndeshjen me…

Lajmet

Kosova U-21 barazoi me Bahreinin 

Sot më 22 janar  në orën 11.00 Përfaqësuesja e Kosovës U-21 zhvilloi ndeshjen e parë në kuadër të “Antalya Cup 2016”, kundër Përfaqësueses së Bahreinit, një rivali për respekt. Ndeshja ishte mjaft e mirë, e fortë dhe cilësore, ku futbollistët e Përfaqësuese së Kosovës, treguan…

Lajmet

Përfaqësuesja U-21 zhvilloi seancën e parë stërvitore në Antali 

Përfaqësuesja e Kosovës U-21 sot ka arritur dhe është akomoduar në Kompleksin sportiv “Arcadia” në Antali, një kompleks i mrekullueshëm me 8 fusha të futbollit dhe kushte të jashtëzakonshme për punë. Përfaqësuesja e Kosovës U-21 po sot pasdite zhvilloi edhe seancën e parë stërvitore, në…

Lajmet

Telegram ngushëllimi 

E nderuara familje e Skënder Rogovës! Lajmi për vdekjen e Skënder Rogoves na ka pikëlluar të gjithëve, ndaj me lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve, futbollistëve e futbolldashësve të Kosovës të Ju shprehim  ngushëllimet tona më të thella dhe të sinqerta me…

Lajmet

Përfaqësuesja U-21 nesër udhëton në Turqi 

Përfaqësuesja e Shpresave e Kosovës do të udhëtojë për në Turqi nesër më 20 janar, e ku do të qëndrojë 10 ditë. Kosova do të marrë pjesë në turneun ku do të marrin pjesë edhe Bahreini, Arabia Saudite, Ukraina, Azerbejxhani dhe Shqipëria. Shtabi teknik i…

Kryesore

Drejtuesit e FFK-së u pritën nga ministri Shala 

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, kryetari Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu janë pritur sot nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala. Me këtë rast ministri Shala i përgëzoi drejtuesit e kësaj federate për zgjedhjet në FFK dhe po ashtu…

P