Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për: INICIM të  PROCEDURËS  DISIPLINORË   NDAJ: 1.Lojtarit “ KF” FERIZAJ” Enis Kuka  më nr.licence, 22,dhe nr lib 36-fe. K.Kuq  (motivi: fyerje dhe sharje drejtuar referit kryesore pas…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 13-të në Ligën e Parë. Kjo javë në elitë nis me ndeshjen ndërmjet Istogut dhe Llamkos Kosovës, që luhet të premten, derisa dy ndeshje luhen të shtunën, derisa tri…

Kryesore

Të mërkurën delegacioni i FFK-së takon Blatterin 

Takimi i paraparë të mbahet në maj në selinë e FIFA-s, ndërmjet presidentit të FIFA-s, z. Sep Blatter dhe ministrit të MKRS-së, Memli Krasniqi, kryetarit të FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, e që për shkak të agjendës së ngjeshur të z….

Lajmet

Fitore të Trepçës e Vëllaznimit në shtëpi 

Trepça dhe Vëllaznimi kanë shënuar fitore para tifozëve të vet në kuadër të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, derisa skuadra kampione në fuqi, Llamkos Kosova nuk ka arritur më shumë se një barazim në shtëpi me Hajvalinë. Skuadra e Genc Hoxhës iu gëzua fitores…

Lajmet

Prishtina arkëtoi tri pikë në duel me Besën 

Skuadra e Prishtinës ka realizuar fitoren gjashtë në këtë edicion të garave. Bardhekaltrit e kryeqytetit, të shtunën, në shtëpi e kanë mposhtur Besën, me rezultat 2:1, në kuadër të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë. Golat për Prishtinën i kanë realizuar Durim Gashi (45’) dhe…

Lajmet

Feronikeli fiton, e ruan pozitën e liderit 

Feronikeli  e ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive, duke e regjistruar fitoren e shtatë në këtë edicion. Skuadra e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, në ndeshjen hapëse të javës së 13-të e ka mposhtur Istogun, me rezultat 3:1….

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e mbajtur me datë 30.10.2014 ( ditë e premtë ora 15,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e datës 28.10.2014 dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve të zyrtarëve si dhe deklaratave plotësuese…

Kryesore

Komunikatë e FFK-së 

Duke parë reagime dhe analiza të ndryshme rreth procesit të aplikimit të FFK-së në FIFA dhe UEFA, së fundi nga kryetari i FC Prishtinës Z. Remzi Ejupi, e konsiderojmë të arsyeshme të japim disa spjegime: • FIFA dhe UEFA kanë raporte kontraktuale në rast kontesti…

P