Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komesari i Garave bazuar në materialin dhe provat e zyrtarëve të ndeshjeve mori këto vendime: 1. Ndeshja KF GJILANI – KF BALLKANI e cila eshte dashur te zhvillohet ne Gjilan me daten 26.10.2014 ne ora 14.00, nuk eshte zhvilluar ( motivi- mos ardhja e ekipit mysafir…

Statistika

Statistikat pas javës së 12-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 12-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Lajmet

Sejdi Mërkoja dorëzon nesër materialin 

Pas kërkesës së KE të FFK-së,  që çdokush nga ish zyrtarët e FFK-së që ka në dispozicion dokumentacion që lidhet me veprimtarinë e FFK-së sidomos në raport me instancat ndërkombëtare, të dorëzojë në FFK-, sot pati një takim ndërmjet sekretarit të përgjithshëm të FFK-së z….

Aktivitete, Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 27 tetor, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku debatoi për shumë çështje për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizojë rrjedhën e deritashme të garave duke konstatuar se garat kanë pasur një rrjedhë…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 13-të 

Është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë. Kjo javë në garat e elitës nis, të premten, me ndeshjen ndërmjet Feronikelit, që kryeson renditjen dhe Istogut.   Raiffeisen Superliga : Java…

Lajmet

Besa arkëtoi një pikë, Ferizaj fitoi në shtëpi 

Njëra nga sfidat më interesante të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Trepçës’89 dhe Besës, ka përfunduar pa fitues. Ndeshja e zhvilluar, të dielën, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, me rezultat 1:1. Të parët në epërsi kaluan mysafirët përmes Fatih Karahodës, në minutën…

Kryesore

Feronikeli fiton dhe bëhet lider 

Feronikeli e ka vazhduar serinë e rezultateve të mira në këtë edicion. Skuadra e drejtuar nga Gani Sejdiu, të shtunën, në Kizhnicë, në kuadër të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, e ka mposhtur Hajvalinë, me rezultat 1:0. Kjo fitore ia mundësoi skuadrës nga Drenasi…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e vet të mbajtur me date 24.10.2014 ( ditë e premtë – ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar për të padisiplinuarit dhe për të njejtat duke u bazuar në raportet shtesë të…

P