Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Gjithçka gati për ndeshjen Besa-Flamurtari (futsall) 

Sot më 27 nëntor u mbajt konferencë me gazetarë në prag të manifestimeve për nder të 28 nëntorit Ditës së Flamurit. Në këtë konferencë të pranishëm ishin sekretari i përgjithshëm i FFK-së z. Eroll Salihu, anëtari i Komisionit për futsall z. Agim Avdyli, kryetari dhe…

Lajmet

Dukagjini eliminoi Hajvalinë 

Sot janë zhvilluar tetë ndeshjet në kuadër të rrethit të parë të Digitalb Kupës së Kosovës. Befasinë më të madhe e realizoi skuadra e Ligës së Parë, Dukagjini që në Klinë e mposhti skuadrën e elitës, Hajvalinë, me rezultat 2:1, duke u kualifikuar tutje në…

Lajmet

Futsall, Besa (Pejë) – Flamurtari (Vlorë) për 28 nëntor 

Në kuadër të manifestimeve për nder të 28 nëntorit Ditës së Flamurit, FFK-ja përkatësisht Komisioni për futasall do të organizojë kupën mbarë kombëtare në futsall për të dytin vit me radhë duke organizuar një ndeshje revyale ndërmjet kampioni të Kosovës në futsall FC”Besa” nga Peja…

Statistika

Statistikat pas javës së 16-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 16-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.   Shkarko dokumentin   

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për INICIM TË PROCEDURËS DISIPLINORE   1.Lojtarit te Kf “Hajvalia” Liridon Leci me nr Lic.3 dhe nr Lib 3984 ( motivi- goditje me bryl lojtarin kundershtar pa…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të rrethit të parë të Digitalb Kupës së Kosovës, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë.   E martë:    25.11.2014   ora 12.30 Llamkos Kosova – T-Çanga (Eroll Jonuzi, Kujtim Bajrami, Selami Haziri)   Feronikeli – Rahoveci (Kreshnik Vula, Benon Kepuska,…

P