Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Besa e Kosova (V) fituan si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit në javën e 21-të në Raiffeisen Superligë. Në dy ndeshje fitoreve iu gëzuan skuadrat mysafire, një ndeshje përfundoi baras, derisa në një tjetër fituan vendasit. Besa ka shënuar fitore në kryeqytet në përballje me Hajvalinë, me rezultat 3:1,…

Lajmet

Pa fitues në Skenderaj, Vëllaznimi fitoi në Mitrovicë 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës së 21-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, përfundoi pa fitues dhe pa gola. Skuadra e Drenicës ka arritur ta ndalë skuadrën kryesuese, Feronikelin, në një…

Lajmet

Vokrri ngushëllon Mërgim Mavrajn 

Telegram ngushëllimi i kryetarit të FFK-së z. Fadil Vokrri për z. Mërgim Mavraj Prishtinë 3 prill 2015 I nderuari z. Mërgim Mavraj! Në një çast të vështirë për juve dhe familjen e juaj, ju lutem që në emrin tim, KE të FFK-së, futbollistëve dhe futbolldashësve të…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje  Dukagjin Zefi – krzetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë  02.04.2015 (ditë e enjte – ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 21-të 

Është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 21-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 19-të në Ligën e Parë   Raiffeisen Superliga Java e 21 : Ora13.00 E shtunë  04.04.2015 Drenica – Feronikeli    ( K.Vula.B.Kepuska. I.Kabashi. B.Batalli) Trepça – Vellaznimi  …

Lajmet

Fitore të skuadrave vendase 

Java e 20-të në Raiffeisen Superligë është mbyllur me katër ndeshjet e sotme. Karakteristikë e kësaj jave është fakti që skuadrat mysafire nuk fituan asnjë pikë. Feronikeli e Prishtina shënuan fitore të reja, duke përforcuar dy pozitat e para në renditje. Skuadra kryesuese, Feronikeli, e…

P