Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Sqarim për opinion 

Pas disa deklaratave të përfaqësuesve te FC ”Prishtina” të botuar në gazetën “Zëri” njoftojmë opinion e gjerë me sa vijon: Ata që thonë se FFK-ja mund të shkojë vetëm deri në Fushë Kosovë apo në diskoteka në Zvicër, ua bëjmë me dije, ndonëse jemi të…

Lajmet

Feronikeli, Drita e Drenica shijuan fitore 

Feronikeli ka shënuar fitoren e parë në stinorin pranveror, duke e mundur Llapin, me rezultat 1:0, para tifozëve të vet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Kësisoj, kampionët në fuqi janë shkëputur në kreun e renditjes, me 35 pikë, duke e lënë Llapin me katër…

Kryesore

Kosova fituese e turneut "Adem Jashari" në futsall 

Sot më 5 mars ka përfunduar Turneu ndërkombëtar “Adem Jashari” në futsall që u mbajt në kuadër të manifestimeve kushtuar Epopesë së UÇK-së. Para një numri të konsiderueshëm shikuesish janë zhvilluar dy ndeshje, për vendin e tretë ku u ballfaquan Turqia dhe Kosova “B” si…

Lajmet

Vokrri vizitoi Lidhjen Rajonale të Futbollit të Prizrenit 

Sot më 2 mars kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri ka vizituar Lidhjen Rajonale të Futbollit të Prizrenit. Me këtë rast është pritur nga z. Agim Maloku kryetar i LRF të Prizrenit njëherësh anëtar i KE të FFK-së, ku bashkë me Nijazi Kryeziun drejtor Urbanizmit në…

Kryesore

Reagim i FFK-së 

Sot më 29 shkurt, në disa mediume në Kosovë, Kosovë lindore dhe Shqipëri është botuar një intervistë me presidenten e ri të FIFA-s z. Gianni Infantino dhënë gazetës zvicerane Blick, ku ai flet për jetën e tij dhe rrugëtimin deri të posti e të parit të FIFA-s. Në…

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së 18-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 18-të: Renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, kartonët, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar etj. Në krye të renditjes së golashënuesve pas javës së 18-të janë sulmuesi i Besës, Kastriot Rexha dhe ai i…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të javës së 19-të 

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje, prej të cilave sfida ndërmjet Feronikelit dhe Llapit do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Ndërkohë, dy ndeshje do të zhvillohen të dielën, ku në transmetim…

P