Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Programi i Përfaqësueses së Kosovës 19-25 maj 

PROGRAMI 18/19-26 Maj 2014 19.05.2014   E hënë Me datën 18 maj lojtarët janë të lirë të vendosen tek familjarët e tyre (nëse dëshirojnë) ndërsa më datën 19 të gjithë duhet të janë në hotel gjatë ditës! Tubimi i parë zyrtar është më datën 19 Maj…

Statistika

Besa e mposhti Llamkos Kosovën 

Besa ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në ndeshjet e fundit të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë. Pejanët, të enjten, para tifozëve të vet e kanë mposhtur skuadrën kryesuese, Llamkos Kosova, me rezultat 1:0, duke arkëtuar tri pikë të qetësisë, të cilat e stabilizojnë…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Kompania e autorizuar për transmetimin e ndeshjeve Digitalb Supersport Kosova, ka kërkuar që ndeshjet e Raiffeisen Superligës për javën e 31-të të fillojnë nga ora 16.00:   Raiffeisen SUPERLIGA, java e 31-të: E shtunë, 17.5.2014, 16.00 Mitrovicë, st.”Riza Lushta” , Trepça-Fushë Kosova, Bajram GASHI, B….

Aktivitete

Kryetari Vokrri priti Granit Xhakën 

Sot më 14 maj, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri, priti futbollistin e mirënjohur nga Kosova, Granit Xhaka, që po shoqërohej nga familjarët e tij. Kryetari Vokrri e njohu futbollistin për përpjekjet e FFK-së që të bëhet anëtare e UEFA-s dhe FIFA-s si dhe me…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

13.05.2014 – Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur më datë ; 13.05.2014, shqyrtoi procedura e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit si dhe inicimet e…

Statistika

Statistikat pas javës së 29-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 29-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin 

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

13.05.2014 –  Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 13.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 29-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të…

P