Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Statistikat pas javës së 29-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 29-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin 

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

13.05.2014 –  Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 13.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 29-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të…

Lajmet

Fillon shitja e biletave për miqësoren Kosovë – Senegal 

Të gjithë bashkëatdhetarët tanë, të cilët kanë dëshirë t’i përjetojnë emocionet që do të sjellë ndeshja miqësore e 25 majit ndërmjet Kosovës dhe Senegalit, e cila do të zhvillohet në Gjenevë, tashmë mund ta sigurojnë biletën për këtë ndeshje, duke klikuar në linkun e mëposhtëm……

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 30-të 

Janë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 27-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 30-të: E MËRKURË, 14.05.2014 nga ora 16.00 Ferizaj-Prishtina, Tefik Maloku,S.Berisha,K.Bajrami,4.N.Raci, F.Kosova-Trepça ‘89, Hajriz Hajdari,J.Musolli,M.Qehaja, 4.Ilir Shuleta, Feronikeli-Trepça,…

Statistika

Llamkosi barazoi me Dritën, Trepça’89 e Hajvalia fituan 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese Llamkos Kosova ka barazuar para tifozëve të vet në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri kundër Dritës, me rezultat 1:1. Ndeshja ishte mjaft interesante, por edhe tensionuar, ku nuk munguan…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 26-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen dy ndeshje. Në Skenderaj, Drenica e pret Ferizajn, derisa në kryeqytet, Prishtina është mirëpritëse e rivales së…

P