Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur më fatë 08.05.2014 ( ditë e enjtë ) ora 16,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave për të padisiplinuarit, dhe për të…

Lajmet

Hajvalia – Feronikeli, finalja e Digitalb Kupës së Kosovës 

Hajvalia është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e drejtuar nga Sunaj Keçi arriti suksesin historik, pasi, të enjten, në ndeshjen e kthimit në stadiumin “Ferki Aliu”, në Vushtrri arriti ta ruajë epërsinë nga sfida e parë. Në fakt, Llamkos…

Aktivitete

Songul Ozan i premton FFK-së përkrahje të vazhdueshme 

Sot më 8 maj kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, priti në zyrën e tij ambasadoren e Republikës së Turqisë znj. Songul Ozan, e cila po shoqërohej nga kryetari i Odës Ekonomike turke në Kosovë si dhe përfaqësueses të Kompanisë “Limak-Çalik”. Duke i uruar mirëseardhje…

Lajmet

Feronikeli në finale të Digitalb Kupës së Kosovës 

Skuadra e Feronikelit është finalistja e parë e Kupës së Kosovës në futboll. Elhami Berisha ka shënuar gol në minutën e fundit të takimit për t’ia siguruar Feronikelit fitoren 1:0 kundër Dritës në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në Skenderaj. Ndeshja e parë e këtyre…

Aktivitete

Vokrri nesër takon ambasadoren turke 

Nesër më 8 maj në orën 10.30 në zyrën e tij, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri do të presë ambasadoren e Republikës së Turqisë, znj. Songul Ozan. Ftohen mediat e interesuara që ta përcjellin këtë takim.

Statistika

Statistikat pas javës së 28-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 28-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e vetë të rregullt mbajtur me datë 06.05.2014 ( ditë e martë ) ora 16,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 06.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 28-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së…

P