Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kryesore

Pa fitues në Skenderaj e Prizren, Gjilani fiton në shtëpi 

Trepça’89 ende nuk dinë se çfarë është humbja në këtë edicion. Skuadra mitrovicase, të dielën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, ka arkëtuar një pikë në duel me Drenicën, duke barazuar 1:1. Trepça’89 kaloi në epërsi qysh në minutën e 6-të, me golin e Bujar…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni  disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e rregullt, të mbajtur me datë 02.10.2015 (ditë e premte ora 14,00) shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e Komisarit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve  të…

Lajmet

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 2 tetor Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e Fadil Vokrrit kryetar, ku debatoi për shumë çështje me rëndësi në futbollin e Kosovës. KE shqyrtoi dhe analizoi rrjedhën e deritashme të kampionatit dhe konstatoi se garat në…

Vendimet

Inicimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 02.10.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 2015/16 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar…

P