Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Drita shënoi fitore bindëse kundër Llamkos Kosovës 

Skuadra e Dritës ka shënuar fitore në ndeshjen kundër Llamkos Kosovës, me rezultat bindës 3:0. Ndeshja e zhvilluar, të premten, në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj, e hapi javën e 10-të në Raiffeisen Superligë, e cila do të vijoi me ndeshjen e nesërme në kryeqytet…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar sot me short gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 9-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen Superliga, java e 10-të: E premte, 11.10.2013 nga ora 15.00 Ferizaj: Drita-Llamkos Kosova, G.Nuza,J.Musolli,G.Mehmeti,I.Shuleta,   E shtunë, 12.10.2013 nga…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Gashi – kryetar dhe  Luan Salihu e Ismet Shurdhani – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 08.10.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve…

Lajmet

Shkalla e dytë aprovon pjesërisht ankesat e Dritës dhe Trepçës 

Komisioni për ankesa i shkallës së dytë, në përbërje Afrim Prekazi, kryetar dhe Agim Baftiri e Sitki Baftiu, anëtarë, në mbledhjen e vet të datës 08.10.2013 e 09.10.2013, shqyrtoi ankesat e KF “Drita” nga Gjilani dhe KF “Trepça” nga Mitrovica, parashtruar në vendimin e Komisionit…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet Ahmeti, më datën 08.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  9-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Aktivitete

Vokrri ligjëroi në konferencën e organizuar nga BE-ja 

Sot më 8 tetor, kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëmm z. Eroll Salihu, ka marrë pjesë në konferencën e organizuar nga Zyra e BE-së në Kosovë me temën: Promovimi dhe zhvillimi i sportit për të rinj: kooperimi dhe bashkëpunimi…

Lajmet

Nesër testet fizike për gjyqtarë 

Komisioni i Gjyqtarëve me qëllim të mbajtjes së formës fizike të gjyqtarëve nesër më 9 tetor duke filluar nga ora 10.00, në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë do të organizojë testet fizike për të gjithë gjyqtarët e Superligës dhe Ligës së Parë. Sipas kryetarit të…

P